Jako stín je ale stíhá jejich největší konkurent ČSAD Hodonín A, který se do odvet posílil o českou reprezentantku Kateřinu Pěnkavovou. Hodonín A prohrál jen v Břeclavi a je se ztrátou dvou bodů druhý, zatímco třetí Frýdlant a čtvrtý Hluk jsou již o dalších pět bodů zpět.

Slavoj Praha bodoval dvakrát přes Svatavu Janků, která po první sérii dvouher vystřídala Lenku Harabaszovou. Ta do Břeclavi přijela s pochroumaným kotníkem a nebyla schopná maximálního nasazení. I v tomto stavu ale vyhrála 3:0 nad Keroušovou, pomohla družstvu Břeclavi k jasnému vedení a střídání nemohlo dobrý konečný výsledek ovlivnit. Vivien Ellö a Kristýna Mikulcová všechny své zápasy vyhrály s nadhledem.

SK Dobré, druhý víkendový soupeř MSK, je o poznání silnějším týmem, který připravené opakované střídání Harabaszové neumožnil. V úvodu Harabaszová i přes zmíněný handicap zdolala nedůraznou Šlehobrovou a Ellö s přehledem porazila 3:0 Rozínkovou, se kterou se v prvním vzájemném měření sil v Dobrém hodně trápil. Na půdě soupeře tehdy vyhrála těsně 3:2, ale v posledním setu odvracela mečbol.

Šanci posunout skóre na 3:0 měla Mikulcová, v prestižním zápasu ale podlehla někdejší hráčce MSK Břeclav Olesje Stachové 1:3. Po vzájemném oťukávání v prvních dvou sadách byla Stachova lepší v setbolových koncovkách třetího a čtvrtého setu.

Ellö měla tentokrát nejvíce práce se Šlehobrovou, která jí vzala první set a ve druhém měla dva setboly. Teprve pak ovládla Maďarka hru, uplatnila svou jistotu a přehled na stole. Následně získala Stachova druhý bod Dobrého, když tlačila Harabaszovou do stran, a ta kvůli omezeným pohybovým možnostem nebyla schopná na míče správně reagovat.

Přesto zůstala dvojka MSK v pohotovosti, připravena pojistit výsledek v závěrečné dvouhře s trojkou Dobrého Rozínkovou. Vivien Ellö jasnou třísetovou výhrou nad Stachovou a Mikulcová úspěchy s dřívějšími kolegyněmi v juniorské reprezentaci ČR Rozínkovou a Šlehobrovou dovedly utkání do vítězného konce s výsledkem 6:2.

Mezitím zahájila Lenka Harabaszová svůj poslední zápas s Rozínkovou a s přehledem vyhrála první set 11:5. V tomto okamžiku rozhodčí celé utkání ukončili a MSK Břeclav si připsal opět jasnou výhru, čímž si udržel v probíhající sezóně ženské extraligy svou jedenáct zápasů trvající neporazitelnost.

MSK Břeclav – Slavoj Praha 6:2

Mikulcová-Hošková 3:1 (-7,7,7,6), Harabaszová-Keroušová 3:0 (5,4,4), Ellö-Pikalová 3:0 (3,4,4), Janků-Hošková 0:3 (-8,–5,–6), Mikulcová-Pikalová 3:0 (8,5,13), Ellö-Keroušová 3:0 (2,3,5), Janků-Pikalová 0:3 (-8,–5,–9), Ellö-Hošková 3:0 (5,5,8)

MSK Břeclav – SK Dobré 6:2

Harabaszová-Šlehobrová 3:0 (7,7,9), Ellö-Rozínková 3:0 (2,7,4), Mikulcová-Stachova 1:3 (-7,8,–10,–13), Ellö-Šlehobrová 3:1

(-9,11,2,6), Harabaszová-Stachova 0:3 (-8,–4,–7), Mikulcová-Rozínková 3:1 (6,–5,6,8), Ellö-Stachova 3:0 (7,5,6), Mikulcová-Šlehobrová 3:1 (8,–7,10,8), Harabaszová-Rozínková (5, nedohráno).