Tentokrát kromě této tradice (TTC Litoměřice nahradil Sokol Praha Nusle) se do soutěže nepřihlásil Baník Havířov a na jeho místo se dostal náhradní celek z play-off extraligy. Tuto šanci nevyužilo béčko Hodonína, a tak se dostalo na druhého náhradníka, kterým je Slavoj Praha. Dalším nováčkem je celek SVS Hradec Králové, který získal právo startu převodem z BSK Malenovice.

První kolo extraligy žen se bude hrát již 14. září, o týden později se půjde na extraligu znovu. Ke změnám dochází i v systému soutěží. Významné je nové nařízení, že v každém utkání musí nastoupit v obou soupeřících družstvech nejméně jedna hráčka české národnosti, která musí utkání dohrát.

Pokud by došlo k jejímu střídání, tak jedině další Češkou. Toto nařízení je reakcí na úspěch žen MSK Břeclav, které titul v roce 2013 získaly s trojicí cizinek.

Upraveno bude i extraligové play-off. Od sezony 2013–2014 budou hrát jen první s druhým celkem po dlouhodobé základní části soutěže o titul, čímž se play-off časově výrazně zkrátí.

Jak se již stalo dobrým zvykem, odstartoval výběr mladých stolních tenistů MSK Břeclav letní přípravu účastí na týdenním soustředění ve Stráži pod Ralskem. Intenzivními tréninky ve skupině ambiciózních mladých hráčů z celé republiky zde nabíral základ pro první polovinu sezony 2013–2014.

Po návratu do Břeclavi začaly od pondělí 5.srpna tréninky i pro ostatní hráče, kteří jsou aktuálně přítomní. Teprve od prvních dnů září, v souvislosti se začátkem školního roku, lze očekávat, že znovu bude herna MSK na Lesní ulici praskat ve švech.

Od 12.srpna přijedou na Břeclavsko na týden mladí Rakušané a společné tréninky se budou konat střídavě v Břeclavi a ve Valticích. Do toho vstoupí mezinárodní seriál turnajů mládeže „Satelit 2013", který od 15. do 22. srpna poputuje z Havířova přes Hluk do Topolčan.

První den se na každé štaci bude konat soutěž tříčlenných družstev, následující den přijdou ke slovu jednotlivci a po dnu volna se seriál posune do další lokality.

V úvodních zářijových dnech odstartuje také další ročník seriálu celostátních bodovacích turnajů, tradičně v Praze za pořadatelství Slavoje Praha a TJ Sportovní Jižní Město.

Další turnaje mládeže, následně mistrovské soutěže dospělých, v nichž je mládež MSK masově zapojená, a přebornické akce jednotlivců na všech výkonnostních úrovních budou následovat až do vyvrcholení první poloviny sezony těsně před Vánoci tak, že nebude nenaplněných víkendů.