VLitoměřicích měly stoprocentní bodový zápis Ivana Weberová a Olesja Stachova se třemi úspěchy ve dvouhrách, smenšími problémy spolu zvládly iúvodní čtyřhru. Veronika Malíková začala nadějně svůj první zápas sjuniorkou Drobnou, vyhrála první a třetí set, nakonec ale odešla od stolu poražena. Druhou prohru inkasovala vposledním zápasu se zkušenou ligistkou Fouskovou, čímž byl stanoven konečný výsledek na 8:2 pro Břeclav.

„Naše vítězství bylo zasloužené a očekávané. Hrálo se spíše vtréninkové tempu, protože náš soupeř je zchvostu tabulky,“ hodnotil utkání trenér Břeclavi Jaroslav Hýbner.

Sokol Bor je nově složeným družstvem. Již jeho předcházející výsledky ukázaly na solidní výkonnost kolektivu. Utkání se nepovedlo Stachové, která prohrála vúvodu slevačkou Kabaovou 2:3 a než se stačila vzpamatovat, inkasovala podruhé zpálky juniorky Gallerachové. Teprve vposlední sérii dvouher za stavu 5:3 pro Břeclav bodovala přes jedničku Boru Radnicovou.

Kvýhře družstva položila základ Weberová, která podle očekávání zdolala všechny tři soupeřky a vydatně jí pomohla Malíková, která oplatila Gallerachové porážku ze žebříčkového turnaje, pak svedla pětisetovou bitvu sRadnicovou a na závěr přidala druhý bod výhrou nad Kabaovou.

„Bor patří mezi slušný extraligový standard. Hlavně doma mohl překvapit. Ale nám hodně pomohla vtomto zápase Malíková,“ poznamenal Hýbner.

Pořadí vextralize je vzhledem knepřítomnosti Mai Gejie zpohledu Břeclavi příznivé. Tabulku vede Hodonín Ase shodným počtem bodů jako má druhý SK Frýdlant nad Ostravicí (26). Otři body zpět je třetí MSK Břeclav (23), stínovaný celkem Hodonín B(21).

To je silná čtveřice, zníž by mě po příchodu Mai Gejie odpadnout Hodonín B a zbylé tři celky by si měly rozdělit medaile zmistrovství ČR 2008.