Třikrát po sobě ve finále podlehly Frýdlantu nad Ostravicí, počtvrté se jim tento kvalitní celek podařilo porazit 5:3. Český pohár se stěhuje ze severní Moravy do Břeclavi.

Závěr Českého poháru žen začal semifinálovými utkáními favoritů s přilosovanými družstvy, která uspěla v předcházejících kolech.
Frýdlant s nadhledem porazil 5:0 Union Plzeň, ženy MSK stejným poměrem zdolaly SK Dobré.

Ve finále si připsala Břeclav na své konto první bod díky rychlé výhře Mai nad trojkou Frýdlantu Horákovou, obhájce trofeje ale brzy kontroval a dostal se do vedení 3:1.

Stachova začala velmi dobře s Harabaszovou, vyhrála první set, nadějné stavy ale neudržela. V koncovkách byla důraznější její soupeřka, která ve čtvrtém setu již zřetelně ovládla hru.

Dvakrát úspěšná byla česká jednička Štrbíková, které Weberová vzdorovala až ve třetím setu a se kterou se Stachova držela jen v začátcích setů. Situace vypadala kriticky, když Mai prohrála první dva sety s Harabaszovou.

Pak Číňanka vyhrála následující dva sety. V závěru Mai měla navrch, proměnila ale až čtvrtý mečbol. To byl signál k obratu. Weberová vyřídila Horákovou, pak i Harabaszovou a psychicky uvolněná Mai ukázala své umění a výhrounad Štrbíkovou dovršila úspěch.