Domácí celek totiž pro nemocnost kádru a prakticky kvůli nulovému počtu možných náhradníků ke stolům nenastoupil.
 
Protože jeho intenzivní snaha o odklad termínu nebyla v souladu se soutěžním řádem a nemohla být proto vyslyšena, byl výsledek kontumován ve prospěch Břeclavi.
 
Frýdlant nezískal za kontumační prohru ani bod, Břeclav za výhru tři, a to srovnalo jejich bodový účet v tabulce. V součtu výsledků obou kol (2:8 a 10:0) to znamená postup reprezentanta Břeclavi a na druhou příčku tabulky za stále jasně vedoucí ČSAD Hodonín. „Může to pro nás být v konečném účtování výhoda,“ komentoval trenér MSK Hýbner.
 
Druhé utkání na severu Moravy hrály ženy MSK v Havířově. Podle očekávání zde vyhrály jasně 10:0, když jen Olesja Stachova s Lenkou Bednářovou musela hodně zabrat, aby po ztrátě prvních dvou setů vyhrála následující tři sady s vypětím sil shodně 11:9.
 
„Olesja začala špatně. I potom v závěrečném setu prohrávala 0:4. Dokázala ale, že je bojovnice a zvítězila,“ chválil svoji svěřenkyni trenér Hýbner.
Mai Gejie a Ivana Weberová neměly se soupeřkami nejmenší problémy a hladce 3:0 vyhrály spolu i úvodní čtyřhru.
 
Odložena byla utkání Hodonína B v Boru a v Litoměřicích a Hluku ve Frýdlantu a v Havířově, všechna kvůli startu juniorských reprezentantek ČR na MMj Německa.