Břeclavští fotbalisté nakonec odešli poraženi brankou ze samého závěru druhé půle. To se po závaru prosadil slovenský reprezentant do 19let Barényi, který rozvlnil síť za Kovářem. Ovýsledek zápasu šlo ale až vposlednířadě.

„Chtěli jsme, aby zápas splnil kondiční účel. Snažili jsme se napadat. Na hráčích jsem viděl ochotu pracovat,“ komentoval svižné utkání trenér Břeclavských Radek Rabušic.

Vjeho týmu se poprvé objevilo duo nových tváří. Více než tři čtvrtiny zápasu odehráli záložníci Roman Drga sLukášem Ryšánkem.

„Roman dokázal, že je to zkušený hráč a má přehled ve hře. Sice si ještě tak nerozumněl sostatními, což je pochopitelné, ale to za ty dva měsíce to jistě vypiluje,“ věří Rabušic.

Ani svýkonem talentovaného záložníka zLíšně nebyl trenér Rabušic nespokojen. „Pavel Ryšánek mě mile překvapil. Snažil se, což je pro mě důležité. Věřím, že se unás vBřeclavi ještě ukáže,“ nešetřil slovy chvály kouč modrobílýchbarev.

Vmužstvu soupeře byla spousta talentovaných mladíků, kteří pokračují vtradici kvalitních brněnských odchovanců. Ivdresu jejich soupeře se prezentovala řada mladých hráčů. Polášek, Dolíhal, Šlancar a Očenášek získavali další zkušenosti se špičkovým fotbalem.„Šlancar nás přesvědčil už na podzim, že na třetí ligu má. Polášek sDolíhalem budou dostávat další šance,“ prohlásil Rabušic.

Mladý forvard Očenášek bylna podzim kvidění vMikulovském mužstvu. Atrenér Milan Volf by jej chtěl vést inajaře. „Zdeněk určitě ocení přípravu vtřetiligovém týmu. Ojeho dalším působení se rozhodne za několik týdnů,“ hlásil trenér Břeclavi.

Do utkání sBrnem nemohli zasáhnout nachlazený Jurga, Pekárek, který měl ještě volno, a Machala, kterému bránily pracovní povinnosti.

 

Sestava MSK Břeclav v prvním přípravném zápase:
1. poločas: Galla - Pokorný, Schwarz, Michal, Polášek – Ryšánek, Šlancar, Kuba, Dolíhal, Drga – Poredský
2. poločas: Kovář – Pokorný, Schwarz (67. Kuba), Michal, Drga (67. Polášek) – Vajbar, Šlancar (67. Dolíhal), Gajdoš, Demjanovič, Ryšánek (67. Poredský) – Očenášek