Ženy MSK Břeclav Gumotex budou ve čtvrtfinále Superligy hostit maďarský celek Spartakus Kecskemet, který je opticky výkonnostně zhruba na stejné výkonnostní úrovni. Jedničkou Kecskemetu je reprezentantka Maďarska Zita Molnárová, která produkuje poněkud nezvyklý herní styl, ale hodně jistý a soupeřkám nepříjemný. Ivana Weberová se o tom přesvědčila na vlastní kůži

na ME 95 vAarhusu, kde po těžkém boji Molnárové 1:3 podlehla. Anita Nyitraiová je dvojkou Spartakusu, vzákladní části Superligy měla bilanci 8:7, což odpovídá výkonnosti Olesji Stachové (7:7). Trojky obou družstev – Dora Madaraszová a Veronika Malíková – vtěžké konkurenci vyhrávají jen zřídka, o čemž svědčí jejich bilance 3:10 a 3:4. U Malíkové je nutno vzít vúvahu, že odehrála jen polovinu utkání (vůbec nehrála proti Postasu Budapešť), váčku MSK se vedle Weberové a Stachové objevily i Petra Mergenthalová (2:6) a Jana Mauserová (0:3).

Je velká škoda, že do hry nemůže vstoupit Číňanka Mai Gejie. Nestihla přijet do Břeclavi před posledním utkáním základní části soutěže sLinzem (4.12.) a právě těch pár dnů zpoždění způsobilo, že podle přísných regulí nesmí hrát vnadstavbovém play off. Pochopitelné by to bylo, kdyby do Břeclavi přestoupila vzimním přestupním termínu, což ovšem předpisy Superligy rovněž vylučují.

Břeclav bude iniciovat žádost o změnu tohoto předpisu, protože hráčky uvedené na soupisce před zahájením soutěže mohou být dlouhodoběji zraněné nebo zjiných důvodů mohou být šetřeny na závěrečná kola Superligy, může být umožňováno zapojení mladých talentovaných hráček oddílu atp. Nicméně pravidla jsou stanovena a je nutno je dodržovat. Jejich porušení je penalizováno kontumačním výsledkem 0:10 a pokutou 250 EUR. Hodně důležitý bude úterní výsledek. Některé zápasy se zdají být předem jasné, jazýčkem na vahách úspěchu budou úvodní čtyřhra a vzájemné zápasy jedniček (Weberová-Molnárová), dvojek (Stachova-Nyitrai) a trojek (Malíková-Madarasz). Své mohou sehrát i diváci, kteří po zkušenostech zminulosti jistě rádi cestu do Charvátské Nové Vsi najdou. Přítomny budou i kamery brněnské televize.

Odveta se bude hrát o týden později (29.ledna) vKecskemetu, o postupujícím do semifinále Superligy rozhodne součet obou výsledků. Vsemifinále již čeká předsazený papírově nejlepší celek Superligy Linz AG Froschberg, poražený čtvrtfinalista bude hrát o konečnou pátou příčku sméně úspěšným týmem zdvojice Postas Budapešť-NTK Vrtojba (Slovinsko).