Po domácí porážce 2:6 a po dalším oslabení družstva, když onemocněla Ivana Weberová, nejely stolní tenistky MSK Břeclav do slovinské Vrtojby s reálnými nadějemi na úspěch v odvetném utkání Superligy o konečné páté místo.

„Šlo spíše o to, aby jsme důstojně dohrály soutěž a také aby si vyzkoušely hru proti silným, dobře trénovaným a zkušeným soupeřkám,“ komentoval poslední „evropský“ zápas trenér Jaroslav Hýbner.

Platí to zejména na adresu juniorek Veroniky Malíkové a Petry Mergenthalové, které díky neúčasti Mai Gejie a Ivany Weberové dostaly příležitost ukázat své kvality.

Malíková měla nesnadný úkol, protože se jí do cesty postavily dvě hráčky obranného pojetí, obě v obranných činnostech velmi přesné.

Trojka Vrtojby Milost i jednička, kterou je Číňanka Yang Ting, neměly s Malíkovou žádný problém.

S Číňankou si to vyzkoušela i Petra Mergenthalová a ve druhém setu jí přes velkou snahu zazpíval „kanár“.

Lépe si vedla se Škabar, reprezentantkou Slovinska. Ve výměnách byla Slovinka přesnější, mladá hráčka MSK ale občas ukázala, v čem se do budoucna rýsují její přednosti – citlivá rozehrávka a blok bekhendem a tvrdý forhendový topspin. „Jen ještě potřebuje zlepšit kulturu pohybu v hracím prostoru, aby se dokázala ke každému úderu řádně postavit,“ hodnotil Hýbner schopnosti mladé svěřenkyně.

Tíha utkání tak ležela na Olesji Stachové, která se v odvetném utkání o konečné páté místo v Superlize 2007–2008 stala jedničkou družstva.

Potřetí vyhrála Stachova první dva sety, tentokrát se Škabar. A potřetí se jí nadějně rozehraný zápas nepodařilo dovést do úspěšného konce. Tentokrát měla k výhře nejblíže.

Pátý set byl nejhezčí, obě hráčky se překonávaly v odvracení dobře umístěných míčů, což se divákům náramně líbilo. Stachova vedla 8:7, po dvou ztrátách srovnala na 9:9, poslední dva míče ale získala její soupeřka.

Po tomto zklamání bylo těžké se plně soustředit na bezprostředně následující duel s Milost.

Jediný bod si tak stolní tenistky na své konto připsaly hned v úvodním zápasu ve čtyřhře, v němž Stachova s Malíkovou byly uvolněné, často tvrdě útočily přímo, bez topspinové přípravy, a míče jim padaly na stůl.