„Navíc jsme měli před odvetným čtvrtfinálovým utkáním Superligy problémy najít zastrčenou hernu Spartacu, jejíž adresa nebyla v adresáři přesně uvedena a nebylo jednoduché ji najít,“ komentoval trenér Břeclavi problémy, které jeho družstvo stihly již před začátkem utkání.

V samotném zápase v družstvu vyměnila na třetím postu Petru Mergenthalovou zkušenější Veronika Malíková, která doplnila Ivanu Weberovou a Olesju Stachovou.

Odveta začala nadějně, když ve čtyřhře pár Weberová-Stachova hrál dobře, vedl 2:1 na sety a podlehl Maďarkám až v koncovce páté sady 9:11. Na 1:1 srovnala Stachova třísetovou výhrou nad Madarászovou, po ní přišla očekávaná hladká prohra Malíkové s Molnárovou.

Následovaly dva zlomové momenty, které definitivně otevřely cestu Spartacu do semifinále Superligy. Nejprve Weberová nestačila na Nyitraiovou, když byla ve hře hodně pasivní a soupeřce umožnila uplatnit její razantní útok.

„Ivana si navíc stěžovala na zvýšenou vlhkost v herně, která se promítala do vlhnutí potahů na pálce, což znesnadňovalo topspinování,“ prohlásil Hýbner.
Na druhém stole svedla vynikající partii Stachova s Molnárovou. Ukrajinka vydřela koncovky prvních dvou setů, ve třetím stáhla ze 7:10 na 9:10 a byla blizoučko velkému překvapení.

Ukázala se ale velikost Molnárové, která chladnokrevně koncovku zvládla, stejně jako celý čtvrtý set a závěr setu pátého.
Stav byl 4:1 pro Kecskemét a o postupu bylo rozhodnuto. V dalších zápasech ještě Weberová porazila trojku Maďarek Madarászovou, Malíková jen ve třetím setu hrála vyrovnaně s Nyitraiovou a „dílo“ dokonala Molnárová jasnou výhrou 3:0 nad Weberovou.

Nejasnosti kolem pravidel soutěže se znovu ukázaly, když hlavní rozhodčí odmítl ukončit hru po dosažení vítězného šestého bodu Spartacu a musely být odehrány i zbývající dva zápasy. V nich Stachova třikrát rozdílem dvou míčků podlehla Nyitraiové. A i ve střetnutí trojek byla domácí Madarászová lepší než Malíková.

Stolní tenistky Břeclavi se tak utkají v zápase o konečné páté místo s horším z dvojice Postás Budapest – Vrtojba. Pravděpodobně půjde o slovinský celek.