Nominace na letošní olympiádu jí kvůli smolnému zranění utekla, na tančení na ledě ovšem nezanevřela a připravuje se na další velké výzvy mezi dospělými. Těmi největšími jsou lednové mistrovství Evropy ve Švýcarsku a březnové mistrovství světa v Japonsku. Pokud jí to časový plán a zdraví umožní, uvidí ji diváci v dubnu v Břeclavi na exhibici.

Kdo vás ke krasobruslení přivedl?
Ke krasobruslení mě přivedla maminka, která dříve ve svém dětství závodně bruslila. Ale začalo to nevinně, ještě když jsme ještě bydleli v Praze. Rodiče se rozhodli, že si zajdou na veřejné bruslení a mě vzali s sebou. Spíš jsem tam postávala, ale když jsme se přestěhovali do Břeclavi, pořád jsem otravovala, že chci jít na ten veřejňák. Mamka našla v Břeclavi zimní stadion a šli jsme. Potom tam mamka začala trénovat a já chodila na tréninky s ní.

Pamatujete si, když jste byla malá a s bruslením začínala, padala jste často? Naučila jste se za tu dobu „správně padat“?
Ano, vždy si o mě mysleli, že jsem týrané dítě. Ne, vážně, padat se většinou učí děti hned ze začátku, aby si vyvinuly pud sebezáchovy a daly si při pádu pod sebe včas ruce. V praxi to ale vypadá jinak.

Neměla jste chuť s tím někdy seknout, když se vám třeba nedaří předvést nějaká kombinace skoků?
Teď už neskáču, ale když tomu tak bylo, končila jsem skoro každý trénink. Když se mi něco nedařilo, byla jsem naštvaná, ale ráno to bylo všechno pryč a já pádila znovu na trénink.

Jak moc můžete mluvit do choreografie, kterou cvičíte? Necháte si poradit?
Základní choreografie vznikne zhruba za týden. Potom si ji člověk musí zažít, a dál se na ní pracuje. Můžeme říct svůj názor, dokonce ho od nás trenéři Natalie Karamysheva a Rostislav Sinitsyn vyžadují, ale konečné slovo je vždy na nich. A my jim věříme.

Na jaký hudební doprovod nejraději tančíte? Máte ráda klasickou hudbu nebo moderní písně?
Mám ráda obojí. Nejraději tančím vtipné náměty tanců. Když už jde o něco vážného, tak by v tom měl být zahrnut nějaký příběh.

Laiky by třeba zajímalo, kolik stojí brusle a krasobruslařský ú­bor?
Krasobruslařské boty i s noži se pohybují v rozmezí třech až do čtyřiceti tisíc. Podle toho, jaké chcete, a na jaké úrovni bruslíte. Kostýmy jsou individuální většinou od deseti tisíc nahoru. Opět záleží na tom, ve kterém studiu vám ho ušijí.

Stále vás mrzí to, že jste kvůli nešťastné nehodě na podpatcích nemohla odjet na olympiádu ve Vancouveru? Nevyčítá vám to partner Matěj Novák?
Mrzelo nás to oba. Už jsme se přes to přenesli. Dnes už na to nemyslíme.

Nelákalo by vás zase někdy jezdit sama za sebe, bez partnera?
Já jsem jezdila sama do čtrnácti let. Bez Matěje bych ale dnes nebyla tam, kde jsem. Takže mě to už neláká. Navíc si spolu užijeme spoustu legrace. Já nejsem samotář.

Za sebou máte nyní první seniorský titul ze Záhřebu a nominace na vrcholné akce roku. Cítíte, že jde vaše forma nahoru?
Z dosavadních výsledků je to zřejmé a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Jak vypadá Váš nejbližší program? Užijete se o svátcích klid nebo se chystáte na závody?
Už se poctivě připravujeme na další závody. Momentálně jsme na soustředění v Německu, kde máme lepší podmínky. Během sezóny bohužel nějaký velký odpočinek nepřipadá v úvahu.

Dostala jste pod stromeček dárky týkající se krasobruslení nebo vás potěší spíš nějaké tradiční dárky?
Nejvíce mě potěší dárek, který opravdu nečekám. A to se letos povedlo. Bruslařské dárky dostávám po celý rok. Na Vánoce je pro mě největším dárkem rodinná atmosféra doma v Břeclavi.

Mají i břeclavští diváci možnost vás vidět na vlastní oči na některé akci pořádané břeclavským krasobruslařským oddílem?
Ještě to nevím jistě, ale jestli to na konci sezóny vyjde, pokusíme se přijet na břeclavskou exhibici, která se koná v dubnu.