Lucie spolu se svým partnerem Matějem Novákem potvrdili rostoucí formu a navázali na úspěch z mezinárodních závodů a Grand Prix. Zajeli závod čistě s prvky nejvyšších obtížností, což ocenili rozhodčí vysokým ohodnocením.

Svěřenci Natatie Karamyshevy a Rostislava Sinicyna závod s celkovým počtem 135,94 bodů vyhráli a získali první seniorský titul ve své kariéře. Druhý slovenský taneční pár Višňová-Czolley zaostal za českými reprezentanty s velkým rozdílem jedenácti bodů.

Jediný muž břeclavského oddílu Kraso Břeclav Adam Klimovič se na mistrovství nominoval pohárovým závodem v Orlové, kde předvedl v krátkém programu dvojitého axela a kombinaci trojitého salchowa s dvojitým tuloopem.

Ve volné jízdě uspěl u dvojitého axela a dvou trojitých skoků – salchowa a tuloopa. Na mistrovství, kde panovala velká nepřízeň počasí, se v minus pěti stupních Adam pustil do boje s šestnácti muži Ćeska, Polska a Slovenska.

Na úvod krátkého programu se Adamovi nevydařila kombinace trojitého tuloopa s dvojitým. Ostatní předepsané prvky zvládl bezchybně včetně dvojitého axela. Pád u druhého skoku v kombinaci ho odsunul na poslední místo.

Ve volné jízdě břeclavský krasobruslař zařadil kombinace trojitého salchowa s dvojitým toolupem, trojitého toolupa s dvojitým, dvojitého axela a dvojitého rittbergera, flipa i lutze. Adam jako jeden ze čtyřech borců předvedl vynikající krokovou pasáž, kterou techničtí specialisté hodnotili stupněm obtížnosti 3. Bohužel i po volné jízdě zůstal šestnáctý.

MIRKA MYSLIVEČKOVÁ