V letošní sezoně Lucii Myslivečkovou čekalo ve sportovní kariéře mnoho převratných změn. Jedno však zůstalo stejné. Titul sportovkyně roku na Břeclavsku ledová královna obhájila. A to i přesto, že konkurence letos byla veliká. Dvaadvacetiletá tanečnice na ledě se loni stala vicemistryní republiky v tancích na ledě. Ještě se svým bývalým partnerem pak skončila v roce 2011 na mistrovství Evropy desátá a na světovém šampionátu dvaadvacátá.

Po roce jste obhájila titul nejlepší sportovkyně Břeclavska. Co pro vás znamená takové ocenění?
Být sportovcem roku pro mě znamená především velkou čest. Věřím, že byli nominovaní výborní sportovci, a mrzí mě, že jsem se stejně jako vloni nemohla zúčastnit předávání cen osobně.

Věřila jste, že po loňsku prvenství obhájíte? Přeci jen, konkurence byla letos veliká…
Věřila jsem, že porota vybere nejlepšího sportovce. Ale musím přiznat, že jsem nesledovala podrobně výsledky ostatních sportovců.

Pro cenu jste si v Břeclavi osobně nepřišla. Kde se tedy momentálně nacházíte?
Právě jsem ve Francii. Začátkem listopadu jsem se přestěhovala do Lyonu za novým partnerem, abychom mohli společně trénovat.

Tím jste mi naběhla na další otázku. Od podzimu máte nového tanečního partnera. Proč jste si vybrala zrovna Francouze Neila Browna? Podle čeho jste vybírala?
Neila jsem si vybrala, protože na týdenní zkoušce se nám spolu velmi dobře bruslilo. Moji i jeho trenéři byli ze vzájemné spolupráce také nadšení.

Jak se spolu při tanci dorozumíváte? Zdokonalujete se ve francouzštině? Nebo nutíte Neila mluvit česky?
Neil má kořeny v Anglii, mluví výborně anglicky, takže se bavíme převážně v anglickém jazyce. Občas použijeme francouzštinu a lehce mu podsouvám i češtinu. Výslovnost má dobrou, až na zrádné Ř, ale to ho já nenaučím.

Neil je teď pro tance na ledě oficiálně Čech. Už si na to zvykl?
Ptala jsem se a říkal, že ano. Já jsem se spletla jenom jednou, když jsem chtěla poprosit hudbu Myslivečkové s Novákem… tedy s Brownem.

Přišla i změna na trenérském postu? Nebo sázíte na své osvědčené kouče?
Momentálně trénujeme u Muriel Zazui, Romaina Haguenauera a Oliviera Shoenfeldera. V Praze jsme byli mezi Vánocemi v Praze a trénovali jsme u Natálie Karamyševy a Rostislava Sinicyna, tedy mých bývalých trenérů.

Jak se vám v Lyonu líbí? Dokážete si představit, že byste ve Francii nastálo žila?
V budoucí bruslařské kariéře si budu muset zvyknout a potom se uvidí. Ale zatím se mi tu líbí.

Nestýská se vám po Matěji Novákovi? Nebo už jste to hodila za hlavu? Víte, co teď vlastně dělá nebo už nejste ve spojení?
S každou změnou přichází něco nového. Jsem hodně mimo Českou republiku, stýská se mi po přátelích, mezi které Matěj určitě patří. Myslím, že teď se zaměřil na latinskoamerické tance. Ale dnes jste ve spojení skoro s každým, kdo má profil na Facebooku.

Zatím jste s Neilem stále krátce. Jak dlouhou budete mít jako nováčci dobu hájení?
I když se jmenuji Myslivečková, tak v krasobruslení nic takového neexistuje, ani pro mne (smích). Když chceme mít dobré umístění, tak se podle toho musíme na závod připravit. To, že jsme spolu krátce, lidi sice udivuje, ale úlevy nám nikdo nedělá.

Jaké jsou vaše vyhlídky na to, abyste se v březnu podívali na světový šampionát, který se shodou okolností koná ve francouzském Nice?
Podle oficiální nominace, která je zatím na internetových stránkách Českého krasobruslařského svazu, jsme byli nominovaní jako náhradníci. Stále tu je šance jet, takže nepřestáváme trénovat. Po světovém šampionátu už nás čeká zasloužené volno.

Považujete druhý český pár Kubovou s Kiseljovem jako konkurenci nebo s nimi nemáte problém?
S konkurencí problém nemám, bavím se s lidmi bez ohledu na jejich umístění. V tom jsme si s Neilem podobní.

Kolik času trávíte na ledě, když se připravujete na vrcholné závody jakým je i mistrovství svě­ta?
V létě je to až pět hodin na ledě a dvě hodiny suché přípravy. V průběhu závodní sezony trávím tři hodiny na ledě a hodinu na suchu. A to vše šest dnů v týdnu.

Pokud třeba nacvičujete novou choreografii, neleze už vám pořád stejná hudba dokola krkem?
U nás se říká, že když si chcete protivit oblíbenou píseň, začněte na ni bruslit. Mně se to ale nestává moc často, poslouchám svou hudbu ráda.

Kolik času ročně vlastně trávíte v Břeclavi?
Ročně to nejde spočítat, je to pokaždé jiné. Ale moc času to dohromady není.

Dlouhodobým cílem je pro vás určitě olympiáda v Soči v roce 2014. Je to tak?
Teoreticky ano. Prakticky můj partner zatím nemá české občanství, což je u olympijské nominace podmínkou.

Co vás na jaře ve volnu po mistrovství světa čeká? Budete dohánět resty ze školy?
Na ty se taky čas najde. Hlavní náplní ale bude nacvičování nových prvků, hledání hudby a tvorba programů na další rok.