Krasobruslení udělalo v posledních letech několik kroků vpřed. Úspěchy sezony 2010/2011 podtrhla ziskem juniorského titulu mistryně republiky třináctiletá Veronika Paličková a mezi seniory se naplno prosadila i Lucie Myslivečková, která byla před nedávnem oceněná jako nejúspěšnější sportovkyně břeclavského okresu v uplynulém roce.

„Řekla bych, že uplynulý ročník je jeden z nejúspěšnějších, minimálně za dobu, co tu já působím. To už je nějakých šestnáct let. On to bude možná vůbec nejúspěšnější ročník v naší dlouholeté historii,“ pátrala v paměti jedna z trenérek a organizátorek v jedné osobě Mirka Myslivečková.

Exhibice všech členů oddílu trvala v uvolněné atmosféře asi hodinu. Za tu dobu se na ledové ploše vystřídali všechny závodnice od těch nejmenších ze školičky bruslení, až po ty nejstarší, které reprezentovala již zmiňovaná Veronika Paličková a Lucie Myslivečková, Kateřina Výborná a jediný chlapec v oddílu Adam Klimovič.

„Pro děti to je něco jiného než závody. Mohou jezdit uvolněně a jízdy si užívají. Na druhou stranu, na závodech jsou přítomní maximálně jejich rodiče a trenéři. Zbytek publika jsou cizí lidé. Tady se na ně byli podívat i prarodiče a známí, takže nějaká ta tréma na dětech přece jen byla vidět, chtěly se předvést,“ podělila se o své postřehy matka momentálně nejlepší břeclavské krasobruslařky, které se líbilo, že na zimní stadion zavítaly desítky diváků.

Bez Nováka

Lucie Myslivečková nastoupila ke své exhibiční jízdě bez svého tradičního tanečního partnera Matěje Nováka, se kterým vybojovala na mistrovství Evropy desáté místo. „Matěje už týden trápí nachlazení a postupně se k tomu přidaly i další zdravotní potíže. Do mistrovství světa v Japonsku jim scházejí dva týdny a trenéři nechtějí nic riskovat. Proto Matěje omlouvám,“ vysvětlovala Myslivečková.

Lucie se však rychle domluvila i s Adamem Klimovičem a na úplný závěr s ním předvedla několik jednoduchých sladěných pohybů. „Lucie si to tady užívá. Je pro naše mladé závodnice krásným příkladem, a pokud může, jde s námi o víkendech na tréninky a učí holky hlavně taneční variace. Přece jen, my starší jsme ty povinné taneční pohyby nemuseli absolvovat a zvládneme jen základní tance. Ona jim může ukázat něco navíc. Ale myslím, že trenérkou asi naplno nikdy nebude. Studuje žurnalistiku na vysoké škole a baví jí to,“ popisovala přínos své dcery pro celý oddíl Mirka Myslivečková.

Zmínila také, že po Lucii vyrůstá v břeclavském oddílu další možná reprezentantka. Veronika Paličková totiž vybojovala titul juniorské mistryně republiky a mohla se dostat i do české reprezentace ve své věkové kategorii.

„Veronika mohla jen na mistrovství světa juniorů, ale po pečlivém zvážení jsme to odmítli. Ta konkurence ve světě je na této úrovni hodně kvalitní a Veronika je úplně někde jinde. Nemá ve svém repertoáru některé potřebné trojné skoky. Navíc kdyby se vůbec do hlavního závodu nekvalifikovala, svaz by jí nejspíš odmítl proplatit cestovní náklady. Proto jsme cestu do Jižní Korei odmítli,“ vysvětlila možné problémy s účastí Veroniky na mistrovství světa trenérka břeclavského oddílu.