S úsměvem na tváři se ze světového šampionátu vrátila břeclavská krasobruslařka Lucie Myslivečková. S partnerem Matějem Novákem dosáhli na vynikající šestnáctou příčku v kategorii tanečních párů.

„Výkony byly dobré. Co víc bychom chtěli. Možná to mohlo být o místečko lepší, ale i tak je to super,“ radovala se Myslivečková.

V italském Turíně na jubilejním stém mistrovství světa se oproti předchozímu světovému klání zlepšili dokonce o pět míst.

Je to prozatím jasně nejlepší úspěch odchovankyně břeclavského krasobruslení. A po dvanácti letech největší úspěch českého páru.

Po bezchybném povinném tanci se dostali na osmnáctou příčku. I přes chybu partnera se v originálním tanci posunuli ještě o jednu příčku výše.

Více k světovému šampionátu a k soutěži dvojic: Taneční pár Virtueová, Moir slaví první titul z MS

Ve volné jízdě, kam postoupila dvacítka nejlepších párů si o tři body zlepšili svůj osobní rekord.

„Určitě cítíme, že se pořád zlepšujeme. Všechno jde dopředu a my musíme taky. Nesmíme usnout na vavřínech,“ vysvětlila krasobruslařka.

Oproti loňské závodní návštěvě Los Angeles si už nemusel břeclavsko–pražský pár zvykat na náročné prostředí seniorského klání. Nastřádané zkušenosti byly znát.

„Tento rok už jsme měli dva závody v seniorské Grand Prix, což je hodně podobné. Navíc jsme byli ušetřeni i časového posunu,“ sdělila dvacetiletá sportovkyně.

Tu i díky velkému úspěchu přebolela neúčast na olympijských hrách, o které přišla vinou nesportovního zranění.

Po vrcholu sezony čeká Myslivečkovou něco málo odpočinku a poté se vrhne na neoblíbenou suchou přípravu.

A poté? Znovu zpátky na led. Chystat nové figury pro příští sezonu. Ta sice začíná až v září, šestnáctý pár světa ale rozhodně nehodlá nic podcenit. Na dalším světovém šampionátu by se rádi opět o pár příček posunuli k absolutnímu vrcholu krasobruslení.