S úsměvem na tváři přijela ze svého prvního seniorského světového šampionátu břeclavská krasobruslařka Lucie Myslivečková. Se svým partnerem Matějem Novákem skončili až na začátku druhé desítky, i tak je ale spokojená.

Přesto to mohlo být ještě lepší. Po prvním úkolu ze tří – povinném tanci patřila břeclavsko–pražskému páru Myslivečková–Novák skvělá sedmnáctá příčka.

Zbylé dvě disciplíny se však již českým krasobruslařským talentům, kteří do Kalifornie letěli na úkor nejlepšího domácího páru Vincour – Hájková, zase tolik nepovedly.

„V originálním tanci přišla malá chyba. Mohlo to být horší, ale partner mě naštěstí zachránil. Je to seniorská soutěž a tam se každá chyba trestá,“ vysvětlila Myslivečková, která se s Matějem Novákem po této disciplíně propadla na dvacáté místo v průběžném pořadí.

Další nedostatek přišel ve třetí jízdě. To zase jediný český pár, který se mistrovství v Los Angeles zúčastnil, nezvládl zvedačku ve volném tanci. Neměl ji totiž moc dobře nacvičenou.

A nemohly se chyby kupit kvůli nervozitě? Vždyť mladý pár se podobné akce účastnil vůbec poprvé.

„To ani ne, nervózní jsem nebyla. Spíš příště nesmím přemýšlet nad jednotlivými elementy. V tréninku je zvládneme padesátkrát dobře a v závodě nad tím začnu přemýšlet. To je na škodu,“ přiznala Lucie, která v prosinci oslavila devatenácté narozeniny.

Nakonec z toho bylo jednadvacáté místo. Úspěch, nebo zklamání?

„My jsme si žádné cíle nestanovili. Určitě by sedmnácté místo bylo skvělé. Ani to jednadvacáté asi není špatné,“ přiznala nadějná krasobruslařka.

Umístění špatné určitě není. Být však o tři příčky výše, nominoval by se česká pár až na sportovní vrchol – olympijské hry, které bude příští rok pořádat kanadský Vancouver.

„To jediné nás mrzí. Ale my jsme nepočítali, že bychom se tam dostali už z Ameriky,“ přiznala Lucie.

Šanci budou mít až za půl roku, v zářijovém závodu v německém Oberstdorfu.

Přestože to v Los Angeles nevyšlo, celé mistrovství si břeclavská rodačka náležitě užívala. Na řadu šla většinou na začátku závodu, a tak mohla zbytek závodů v klidu dosledovat z hlediště.

„Je to něco úplně jiného než v televizi. Navíc samotný pobyt v Americe byl super a závody jsem si náležitě užila,“ usmívala se sympatická sportovkyně.

Na led teď musí na nějaký čas zapomenout.

Sezona prakticky skončila a tak se po krátkém odpočinku se svým partnerem vrhnou na přípravu na tu další. Vždyť před sebou mají velký úkol.

„No jo, teď nás čeká hlavně běhání a suchá příprava. Samozřejmě nejraději ale bruslíme. Musíme do naší sestavy zařadit nové prvky. Seniorské závody jsou mnohem náročnější než juniorské,“ uzavřela rozhovor účastnice světového šampionátu.

Taneční páry:

1. Domninová, Šabalin (Rus.) 206,30

2. Belbinová, Agosto (USA) 205,08

3. Virtueová, Moir (Kan.) 200,40

4. Davisová, White (USA) 200,36

5. Pechalatová, Bourzat (Fr.) 194,36

6. Chochlovová, Novickij (Rus.) 193,41

…21. Myslivečková, Novák (ČR) 142,99.