„Byla to moje blbost. Šla jsem na podpadcích, už jsem docela běžela z kopce, zakopla jsem a spadla,“ vysvětlila kuriózní okolnosti svého zranění naděje českého krasobruslení.

Pouhých deset dní před datem, které měla v kalendáři zatrženo tmavě červenou barvou – mistrovstvím republiky.

Na něj se koncem roku do Těšína sjeli nejlepší krasobruslaři z Polska, Slovenska a České republiky. Svazy se rozhodly pořádat své šampionáty společně.

Ovšem bez Myslivečkové s Novákem měli další čeští reprezentanti hodně usnadněnou úlohu. Kamila Hájková s Davidem Vincourem si s přehledem pohlídali nejlepší umístění a s jistotou mohou říct, že se za pětatřicet dní už budou na západním pobřeží Kanady účastnit slavnostního zahájení zimních olympijských her.

Bojovat o účast bylo pro Lucii nemožné. „Chtěla jsem to zkusit, ale doktoři řekli, že bych potom mohla mít následky na celý život. A za to nestojí ani olympiáda,“ uvažovala Myslivečková realisticky.

Ona i její okolí bylo hodně zklamané. A její partner Matěj Novák byl na ni i naštvaný. „Je to tak. Ale takový je život, co se dá dělat. My jsme pár, každý z nás může udělat nějakou chybu,“ přiznala břeclavská krasobruslařka.

Ještě ale není čas házet pověstnou flintu do žita. Naděje totiž pořád ještě žije. Český krasobruslařský svaz totiž do předběžné nominace tanečních párů zařadil obě nejlepší dvojice.

„Jsou hodně vyrovnaní. Ale zatím má jistotu pouze jediný český krasobruslař, a to Tomáš Verner, který splnil všechna kritéria. O tom, kdo a jestli pojede, rozhodne až plénum Českého olympijského výboru 21. ledna,“ vysvětlil sekretář svazu Karel Oubrecht.

Pokud se tedy Myslivečková s Novákem nepodívají na olympiádu přímo, mají alespoň jistotu prvních náhradníků. Aspoň něco.

Ať už bude dvacetiletá Břeclavanka přímo v dějišti sportovní superakce, nebo doma u televize, bude ve svém živlu. Zimní sporty zkrátka miluje.

„Sleduju víceméně všechno. Nejvíc mě to ale táhne k ledu. Určitě mrknu na hokej a taky na rychlobruslení, kvůli Sáblíkové,“ přiznala.

Sama o rychlobruslení zájem nemá? „To ne, já jsem spíš ten umělecký typ,“ smála se Myslivečková.

Studentka oboru sociální a masová komunikace je ráda, že na škole dostala individuální plán. Skoro půlku minulého roku strávila díky krasobruslení na cestách.

Ráda by si kufry balila také za měsíc. Snad bude mít tentokrát štěstí.