Již nyní je známo, že břeclavští budou oslabeni o některé závodníky. Kromě Formánka, který studuje v Indonézi neodjede Jiří Hanzlíček, skokanská opora, který má zranění vazů na noze a pokud to dobře půjde objeví se v sektorech až na podzim.

Oštěpař Jiří Hrozínek utrpěl zranění na odhodové ruce a jeho start je rovněž vyloučen. Otázka je nad účastí nejlepší současné atletky Markéty Malarikové, která se potýká s virózou. Příležitost dostanou někteří žákovští a dorostenečtí atleti.

To je tedy hlavní atletickou událostí nejbližších dnů, do prázdnin se však v Břeclavi uskuteční několik podniků. V sobotu 29. května to bude mezinárodní čtyřboj pro dorost a dospělé za účasti rakouských a asi i maďarských atletů.

V úterý 25. května proběhne v Břeclavi krajské finále Poháru rozhlasu, krajské finále budou zde mít i vícebojaři školních celků ve čtvrtek 3. června. V neděli 6. června budou bojovat žáci i žákyně v soutěži družstev.

Pak se již břeclavští atleti budou chystat na dvě prázdninové akce: 21. srpna zde bude 4. kolo I ligy mužů i žen a ve dnech 28. a 29. srpna vrchol sezóny – ostře sledované mistrovství ČR závodníků do 22 let.