Úvodní zápas začal podle předpokladů. Bai He nedaroval Fígeľovi ani set a Hustopeče šly do vedení. Domácí však rychle odpověděli, Beneš měl v koncovkách pevnější nervy než mladý Zhao Boji.

Následovala bitva bývalých reprezentantů. Marek Klásek v ní utekl svému soupeři ze tří mečbolů, ale za stavu 14:13 byl Čihák přece jen úspěšný a vybojoval druhý bod havířovského mužstva. Jenže Hustopeče mají ve svém středu Bai He. Slovenský reprezentant v utkání s Benešem na stole dominoval, vyhrál hladce 3:0 a bylo opět srovnáno.

Za stavu 2:2 došlo na souboj generací mezi Fígeľem a Kláskem. Sice vyzněl pro zkušeného borce Hustopečí, ale slovenský hráč předvedl husarský kousek, když prohrával už 0:7 a 3:8, přesto dokázal set vyhrát 13:11. Devětatřicetiletého Kláska nečekaná ztráta zdravě naštvala a dovedl utkání do vítězného konce.

Souboj generací pokračoval i v závěrečném singlu, tentokrát v opačném gardu. Domácí Čihák si s o dvaadvacet let mladším soupeřem poradil hladce 3:0 a poslal třetí čtvrtfinálový zápas do rozhodující čtyřhry.

Hustopeče nemohly použít sehranou dvojici Bai He – Kristián Kobes (studijní povinnosti), která nedávno vybojovala titul mistrů Slovenska. A tak nastoupil vedle Bai He zkušený Marek Klásek. Bylo to opravdové vyvrcholení celého extraligového zápasu. Neuvěřitelné drama skončilo po třech hodinách, ruce nahoře měli po závěrečném míčku pátého setu stolní tenisté Havířova.

Druhý den pak souboj pokračoval čtvrtým utkáním. V tom už Hustopeče dokázaly papírové předpoklady. Po čtyřech dvouhrách to sice bylo 2:2, další duely už ale vyzněly pro Metalfin.

V něm se utkají s lídrem dlouhodobé části, celkem DTJ Hradcem Králové, který přehrál také 3:1 na zápasy pražské El Niňo. První dvě utkání se budou hrát na jeho stolech, poté zamíří série do Hustopečí. Tam se bude hrát určitě 7. dubna v 18 hodin, případné další utkání pak 8. dubna opět od 18 hodin.