Potvrzený je oficiální start rally v pátek 19. června v 19:30 hodin z Dukelského náměstí 
v Hustopečích, první etapa bude končit krátce před jedenáctou hodinou večerní. Sobotní část závodu pak odstartuje v 9:30 hodin a po třičtvrtě hodinovém servisu v areálu hustopečské společnosti MOSS logistics vyrazí posádky na další porci ostrých kilometrů. Na cílovou rampu se vítězná dvojice vrátí v 15:20 hodin.

„Každým dnem se na oficiálních stránkách soutěže www.agrotecrally.cz objeví Zvláštní ustanovení letošního ročníku, které posádkám nabídne první informace k finální skladbě trati hustopečské rally," vypovídá ředitel soutěže Rudolf Kouřil. Formát trati půjde odhadnout i z přiloženého harmonogramu.

Změny se dočkalo místo shakedownu, tedy atraktivní testovací rychlostní zkoušky. Ten se po pauze vrací na část erzety u Starovic. „Pátek tak bude věnovaný nejen druhému dni seznamovacích jízd, administrativním a technickým přejímkám, ale zejména možnosti naposledy si odzkoušet závodní speciály před ostrým startem. Testovací trať bude otevřená mezi patnáctou a osmnáctou hodinou," přiblížil Kouřil, který vyslyšel připomínky posádek na loňský ročník testovací zkoušky, stejně jako fanoušků na špatnou přístupnost shakedownu.

Auta si sice budou moci trať u Starovic vyzkoušet, v závodě ji ale samozřejmě pojedou opačným směrem tak, aby neměl nikdo výhodu.

Pořadatelský tým Agrotec Autoklubu očekává nabitou startovní listinu v čele se žhavou novinkou továrního týmu Škoda Motorsport – Fabií R5. Stejně jako v minulých sezonách však pořadatelé myslí i na posádky slabších tříd, pro které platí nižší startovné. Na startu nebude chybět ani Alfa Romeo domácího pilota Martina Rady.