„Tento turnaj si všechna mužstva oblíbila a jezdí k nám pravidelně, přestože se tyto zimní turnaje rozšířily po celé jižní Moravě,“ pochvaluje si účast a úroveň turnaje jeden z pořadatelů Michal Stehlík.

„Výhodou je , že když jsme s turnajem začínali, taková nabídka ještě nebyla a mužstva našemu turnaji zůstala věrná. Obsadit dvacet čtyři míst v turnaji pro nás není problém. Máme dokonce i zahraniční účast. Přijeli již podruhé hráči z Košic a myslím, že turnaj velice obohatili,“ řekl na adresu loňského finalisty Michal Stehlík.

V dvoudenním turnaji se představilo několik hustopečských týmů. Po boji ve skupinách se čtveřice z nich probojovala do osmifinále. Tam ale hned tři z nich pouť turnajem skončily. Osmifinálový los svedl dohromady dva nejlepší domácí týmy: vítěze jedné ze skupin Ňouma team a pořádající Agrotec Hustopeče. V „domácím“ souboji byl lepší Agrotec, který si celý zápas držel vedení a s jistotou vyhrál 3:1 a postoupil do čtvrtfinále.

„Tohoto soupeře jsme před několika týdny porazili a tak si věříme, že pouze u tohoto zápasu nezůstane a minimálně boj o medaile bude náš,“ věřil v úspěch před čtvrtfinálovým utkáním proti Velkým Němčicím jeden z organizátorů turnaje a druhý trenér pořádajícího celku Jan Stehlík. Přání se mu splnilo.

Proti finále byl Bob

Cestu do finále ale Hustopečím znemožnil tým Bosňácký Bob z Uherčic. A tak na hustopečské futsalisty čekal souboj o třetí místo s výběrem břeclavských fotbalistů, hrajícím pod názvem B-52. S tímto týmem se hustopečští futsalisté potkali v turnaji již podruhé.

Ve skupině s nimi prohráli těsně 0:1 a podobně dopadl i druhý duel. V zápase, který nabídl skvělou podívanou a napínavý průběh, měli domácí hráči i trochu smůly. Po boji nakonec prohráli 3:4 a v celkovém pořadí jim patří nepopulární čtvrtá příčka.

Mezi favority turnaje patřil od začátku výběr brněnských ligových a divizních hráčů hrajících pod názvem Royal Gygolos. V loňském roce tento celek celý turnaj vyhrál a letos přijel do Hustopečí obhajovat vítězství. Úspěšně. Royal Gygolos přehráli ve finále Uherčice 5:2.