Na krajských přeborech skončil druhý za SKST Brno a před SKST Dubňany, a protože na MČR postoupil přímo jen přeborník kraje, musel na svou šanci čekat.

Některé ze čtrnácti českých krajů ale nemají žákyně přijatelné výkonnosti a svého reprezentanta nepřihlásily. Z náhradních družstev se dostalo jak na Břeclav, tak i na Dubňany. Není se čemu divit, vždyť ženský a potažmo dívčí stolní tenis je na jižní Moravě velmi silný.

Český šampionát družstev mladých stolních tenistů zahájí v Litomyšli dorostenky. Zde byl z rozhodnutí Výkonného výboru ČAST dosazen jako sedmnáctý celek SK Dobré, což znamená, že jedna ze semifinálových skupin bude pětičlenná.

Hráčky MSK Břeclav, které budou hrát v základní sestavě s Veronikou Malíkovou a Petrou Mergenthalovou, mají reálné naděje probojovat se do finálové čtyřky. Nejvýše nasazeným celkem bude Moravská Slávia Brno, přímo nominovaný byl i celek ČSAD Hodonín.

Z vyrovnané skupinky dalších družstev je na tom nejlépe právě Břeclav, a proto bude rovněž na čele jedné ze čtyř skupin. Pro Břeclavanky (Svatava Janků, Adriana Bzirská, Magdalena Šubíková) by byl postup do finálové čtyřky obrovským překvapením.
Každý kontakt s domácí špičkou je ale prospěšný, vede ke zvyšování výkonnosti, odhalování rezerv v technice a taktice.