V minulé sezóně Frýdlant vyřadil Břeclavanky v semifinále play off 2:1 na utkání.
To ale jeho barvy oblékaly ještě Renáta Štrbíková a Lenka Harabaszová, které již v sestavě SK nyní nejsou.
Harabaszová hraje v Polsku, Štrbíková se stala jedničkou právě v Břeclavi.

Frýdlant zacelil mezery Nikolou Roubalovou, která se vrátila do ČR z ročního působení v Německu, stále se za stoly objevuje hrající trenérka Marie Hrachová, dále Lucie Chlebcová a Petra Velíšková, hodně Frýdlantu pomohly k dobrým výsledkům střídavé starty přední české juniorky Kristýny Mikulcové z Moravské Slávie Brno.

Ta ale může odehrát jen polovinu ze všech utkání, a proto si ji Frýdlant šetří na utkání, v nichž má reálnou naději uspět, a navíc v termínech, které nekolidují s 1.ligou.

V každém případě jedou ženy Břeclavi (Renáta Štrbíková, Ivana Weberová, Olesja Stachova – náhradnice Veronika Malíková) v roli jasného favorita.
Ještě snazší úlohu by měly mít ženy MSK v Brně, kde nováčkovi extraligy SKST Brno citelně chybí hrající trenérka Kamila Adámková, která absentuje ze zdravotních důvodů.

Nejlepších výsledků dosahuje její dcera Karin, dobře si vede i juniorka Natálie Samková a obdobně jak u Frýdlantu úspěšně si v Brně zkouší starty v extralize Tamara Tomanová z Baníku Havířov.

Většinou se ale na třetím místě sestavy střídají mladé hráčky SKST Lucie Dudová, Lucie Daňková a Michaela Havlíčková, které mají do extraligové výkonnosti hodně daleko.

Výsledkem je aktuálně poslední příčka Brna v tabulce soutěže.
Hrát se bude i další dvoukolo 1.ligy. Ženy MSK Břeclav B Trade Wings si minulou sobotu utkání se Sokolem Plzeň V předehrály (9:1), v neděli 16.listopadu (od 10 hod) budou hostit silnější z plzeňských celků Union, který patří ke špičce soutěže.
Veronika Malíková, Petra Mergenthalová a Barbora Poláchová se pokusí v domácím prostředí překvapit a vzít Plzni aspoň bod.