Hned za nimi je seřazená trojice mistryň republiky z ČSAD Hodonín Kateřina Pěnkavová, Hana Matelová a Alena Vachovcová. Pro hráčky MSK Břeclav, které také patří k absolutní české špičce, tak zůstala nejčelnější místa letošního ženského žebříčku zablokovaná.

Nejvyšší ocenění si vysloužila svými standardními výkony vysoké úrovně Maďarka Vivien Ellö, která je nejlepší z cizinek jako čtvrtá neklasifikovaná, tedy těsně za Pěnkavovou. Sedmá příčka žebříčku v České republice patří další břeclavské hráčce Lence Harabaszové, stejnou pozici, ale jako neklasifikovaná cizinka, má i Běloruska Elena Dubkova.

Spokojená se svým umístěním může být nakonec i čtyřka MSK Kristýna Mikulcová, aktuálně třináctá hráčka ČR. Do stovky nejlepších českých stolních tenistek se dostala díky velmi dobrým výkonům ve druhé lize i starší žákyně MSK Svatava Janků. Ta zůstala letos na 89. pozici.

Tradičně v pozadí zůstávají muži v břeclavském regionu. Agrotec Hustopeče si extraligovou příslušnost udržel až po odehrání závěrečných kol, což se odráží v ohodnocení jeho jednotlivců. Nejlepší hráč a současně hrající trenér Agrotecu Petr Hoferik je až ve druhé padesátce na 63. místě.

Do stovky klasifikovaných se již žádný další český hráč Agrotecu nedostal, mezi neklasifikovanými cizinci je zařazený alespoň Slovák ve službách Hustopečí Branislav Kalužný na 72. místě.

Druhý za Prokopcovem je dlouholetý úspěšný reprezentant České republiky Petr Korbel (TTC Ruhrstadt Herne), další místa patří pronikajícím mladým stolně-tenisovým nadějím Tomáši Konečnému (El Niňo), Pavlu Širůčkovi (Havířov) a Michalu Obešlovi (El Niňo).

JAROSLAV HÝBNER