Dvanáctiletá dívka se blýskla například na nedávném mistrovství republiky.

Kromě stříbrné medaile na sto metrů prsa si Radka vyplavala čtyři osobní rekordy. „Jsem spokojená, na této trati jsem si věřila,“ říká skromně dvanáctiletá plavkyně, kterou na stometrové délce pokořila pouze věčná rivalka Edita Chrápavá z Brna. „Možná jsem chtěla trošku lépe dopadnou ve stejné disciplíně na dvě stě metrů prsa, ale po první otočce jsem se napila a bylo z toho čtvrté místo,“ vypráví Radka. Výsledky své svěřenkyně v Prostějově netrpělivě sledoval i trenér Vladimír Klemeš. „Spokojeni musíme být. Na jednu medaili jsme si věřili, a to se podařilo. V tak silné celorepublikové konkurenci velkých a silných oddílů to považuji za výborný výkon. Škoda možná toho napití, protože Radka neměla k další medaili daleko,“ nešetří pochvalami trenér.

Skvělého umístění dosáhla na prestižních závodech i další hustopečská plavkyně Zuzana Čarnecká, která skončila dvakrát osmá v plaveckých disciplínách 100 a 200 m motýl. Obě plavkyně si nyní mohou dopřát oddech. V nejbližší době je čekají pouze oddílové závody a v lednu domácí plavecké závody O hustopečský džbánek.

Druhý prosincový víkend by se na Poháru ČR desetiletého žactva v České Třebové měl objevit Michal Podešť a Nela Nociarová. Ta však bojuje se silnou virózou, a tak to vypadá pouze na jednoho zástupce hustopečského oddílu.

KATEŘINA KOPOVÁ