Měl to být nejdramatičtější víkend pod bezednými koši v Břeclavi za celou sezonu. Ale nebude. Basketbalovým svazem nastavená pravidla však napětí v zápasech play–out snížila na úroveň pouťových utkání.


„Ale minimálně v sobotu se bude nač dívat. My se sice už nemáme šanci zachránit, ale zápasy s Černovicemi bývají zajímavé. Chceme diváky naposledy v této sezoně pobavit kvalitním basketbalem,“ hlásil den před utkáním s rivalem trenér Lokomotivy Břeclav Roman Ratajský.

Jeho tým je momentálně na posledním místě tříčlenné skupiny o záchranu. Ani postup o příčku výše by však jistotu neznamenal.
Z druhé ligy totiž zřejmě spadnou tři týmy, a tak bude muset Břeclav uvolnit místo v soutěži pro sestupující.


„Play–out se vlastně nemuselo vůbec hrát. My už jsme sestoupili, sezonu dohráváme jen z povinnosti,“ oznámil kouč.
Už v minulém ročníku skončila Lokomotiva na samém chvostu tabulky, přesto si znovu zahrála nejvyšší oblastní soutěž OP I.


Bude stejná možnost i v nadcházející přestávce? Basketbalové kluby procházejí častou reorganizací.
„Možnosti určitě budou, už teď jsem slyšel o určitých náznacích. Je ale otázka, jestli kluci vůbec budou mít zájem tuto soutěž hrát,“ překvapil šéf mužstva.
I když, ono to zase tak překvapivé není.


Prohrát v úvodu jedenáct zápasů v řadě by otřáslo i zkušenějšími týmy.
„U nás to není o kvalitě, ale o psychice. Proto je otázka, jestli raději nehrát nižší skupinu oblastního přeboru. Mezi těmi je ale obrovský rozdíl. Počínaje kvalitou, rozhodčími, až po hřiště,“ vypočítává Ratajský.


Jak se jeho mužstvo rozhodne, to je otázkou několika měsíců.


Jak si poradí v posledních domácích zápasech, se ukáže již o tomto víkendu.