Již cesta do finále nebyla přímočará. V první rozplavbě nedokázali Břeclavané zvítězit, postup mezi nejlepší šestici si tak museli vyjet v opravných jízdách. Samotný závod o medaile břeclavské dvojici nevyšel podle představ, a nakonec obsadila šestou ze dvanácti míst.


Ponorková nemoc


Na evropském šampionátu juniorů se břeclavská dvojice představila poprvé, Neděla s Pospíšilem tak na vlastní kůži zažili nejvyšší servis, který poskytují vrcholné mezinárodní akce. „Je to pro mě opravdu něco nevšedního. Zázemí bylo uzpůsobeno potřebě závodníka a také na vysoké úrovni, od rozvcičení, přes profesionálního komentátora až po stravu,“ zamlouvalo se Pospíšilovi. „Podmínky pro závodění byly výborné až na občasné nepříznivé povětrnostní podmínky. Na ty jsme se ale připravovali, takže nás nezaskočily,“ zmínil Pospíšil.


Evropský šampionát v Gravelines představuje dosud vrchol kariéry břeclavské dvojice. Neděla s Pospíšilem spolu závodí tři sezony a pomalu ale jistě se jim stávají české závody v kategorii juniorů malými. Dvojici vede i po svém přesunu z Břeclavi do severočeských Račic trenér Josef Akai. „Úspěchy máme vydřené. Lidsky si s Alešem vcelku rozumíme, i když jsme každý jiná povaha, a občas tak nastane ponorková nemoc,“ zmínil Neděla.


Další metou břeclavského dua bude mistrovství světa juniorů, které v srpnu hostí severočeské Račice. „Rádi bychom se znovu podívali do finále A, nejlíp zabojovali o první místo,“ popsal ambice Pospíšil.