Výhodou této trasy je, že se jede v podstatě celou dobu z kopce podél řeky v obklopení okolních kopců a cestu stíní vysoké stromy, a tak i v létě je projížďka příjemná. Většina je vedena po cyklostezce s vyloučením automobilové dopravy.

Benefit pro předplatitele:
e-kniha Cyklodeník. Pouze při nákupu předplatného na 3 nebo 12 měsíců. www.denik.cz/predplatne

Úseky z Rožnova do Valašského Meziříčí a z Rožnova do Dolní Bečvy jsou vhodné i pro jízdu na kolečkových bruslích.

Přibližně v polovině cesty dojedete do Rožnova pod Radhoštěm. Malebného, turisticky velmi vyhledávaného města, které je zároveň startovacím místem pro túry na Soláň či na Pustevny s Radhoštěm. Nezapomeňte se zde stavit na Masarykově náměstí s množstvím podniků s občerstvením, mají tam i Jurkovičovu rozhlednu.

Pokud vám nevadí studená voda, zchlaďte se po kolena v Bečvě. Vhodných míst je kolem Rožnova několik.

Z Rožnova pak cesta vede kolem Zubří a Zašovou do Valašského Meziříčí. Právě v tomto městě se stékají Rožnovská a Vsetínská Bečva. Výhodou je, že ani zde pohodová jízda podél řeky Bečvy nemusí končit. Vydat se totiž lze dále po proudu tentokrát už jen jedné Bečvy až třeba do teplických lázní s nádhernou jeskyní a nejhlubší propastí světa.

Za minulostí do skanzenu

Ve Valašském muzeu v přírodě se seznámíte s drsným i veselým životem Valachů. Muzeum má hned tři části – Dřevěné městečko, Valašskou dědinu a Mlýnskou dolinu. Těžko říct, která je nejlepší, tak navštivte všechny.

Při vstupu do chalup si jen dejte pozor na nízká futra, okoštujte kyselicu a slivovicu, ale na kury nesahejte. Tichou vzpomínku na Valašském Slavíně můžete věnovat Emilu Zátopkovi či Jarmile Šulákové.

Tip pro zdatné – SoláňMezi Rožnovem a Velkými Karlovicemi, ale do kopce, se nachází vrchol Soláň, který vždy patřil k vyhledávaným místům malířů. Z vrcholu je krásný výhled na masiv Radhoště, Smrk, Kněhyni, Lysou horu a hřeben Javorníků. Za krásného jasného počasí jsou vidět Jeseníky, hřebeny Malé Fatry, Súlovské skály a Martinské hole.