Výsledky budou slavnostně zveřejněné a ocenění předané na dnešním galavečeru v 18:00 hodin v sokolovně v Charvátské Nové Vsi.

Hlavními organizátory ankety Nejúspěšnější sportovec Břeclavska roku 2012 jsou Agentura ČOK CZ, Regionální sdružení Českého svazu tělesné výchovy, město Břeclav a Břeclavský deník Rovnost. Záštitu nad celou akcí převzal starosta města Břeclavi Oldřich Ryšavý.

Kromě vyhlášení výsledků a rozhovorů s vítězi anket nabídne kulturní program a především bude setkáním veřejnosti s nejlepšími sportovními reprezentanty města Břeclavi a celého okresu, a také s osobnostmi a představiteli měst a sportovních klubů.

Veřejnost má vstup zdarma. Vstupenky jsou k vyzvednutí v redakci Břeclavského deníku. Celou akci bude moderovat Ondřej Krátoška. Hudební produkci obstará Zoran Gajić a Jiří Zonyga.

Nominace do anket vznikla na základě návrhů ze sportovních klubů a oddílů, doplněné odbornou komisí. Hvězdu čtenářů Břeclavského deníku pak zvolila veřejnost pomocí vyplněných kuponů z tištěné verze Deníku.

Pořadí nejlepších sportovců a kolektivů Břeclavska pak vzniklo hlasováním odborné komise, v níž byly zastoupeny sportovní kluby a odvětví, město Břeclav i sportovní redaktoři tištěných regionálních periodik.

Výsledky, které jsou stále ještě pečlivě zapečetěné, a další zajímavosti z galavečera, přineseme v zítřejším vydání Břeclavského deníku.