V sedmi dosud odehraných kolech nasbírali svěřenci trenéra Petra Semeráda dvanáct ze čtrnácti možných bodů. Jedinou prohru inkasovala Legata hned v prvním kole, kdy nestačila nejtěsnějším rozdílem na Napajedla.

„Daří se nám prakticky od začátku sezony, kluci k zápasům dobře přistupují. Body vozíme i z venkovních zápasů. Postupně se nám daří stmelovat kolektiv. Zapracovali jsme do něj i mladé hráče," ohodnotil úspěšný vstup do sezony Semerád.

Hustopeče vděčí za dosavadní postavení v tabulce z velké míry vynikající ofenzívě, házenkáři Legaty nastříleli v sedmi zápasech 239 branek, což je suverénně nejvíc ze všech týmů. „Chceme hrát hodně ofenzivně, to je náš cíl. Při přechodu do útoku se snažíme hrát jednoduché míče. Zatím nám dobře funguje i defenzíva. Daří se nám dobře trestat laciné chyby soupeřů," zamyslel se Semerád.

Slibný rozjezd sezony tak jen potvrdil, že ambice jihomoravského celku v podobě vítězství a postupu nejsou liché. „Každý rok se snažíme hrát o nejvyšší příčky. V posledních letech nám to o chlup nevyšlo. Chceme vyhrát, ale uvidíme, jak bude svaz reorganizovat jednotlivé soutěže," naznačil lodivod hustopečských házenkářů, že ani případná výhra v druhé lize nemusí znamenat postup do vyšší soutěže.

V podzimní části soutěže zbývají Legatě odehrát čtyři duely, doma se Hustopeče představí ještě 27. listopadu v duelu s Bohunicemi a v závěrečném podzimním kole 11. prosince s Tišnovem. Domácí zápasy startují vždy v 10:30.

VÁCLAV PETRŮ