Hned v úvodním tréninku si poměrně bolestivě zranil záda a koleno, což jej v dalším měření zásadně limitovalo. Skončil na 24. místě.

Do druhé jízdy už koleno rozhýbal, ale zopakoval špatný start a polepšil se pouze o tři místa. Přes týden zůstával se svým německým týmem na jihu a ve středu společně se spoustou dalších jezdců trénoval ve španělské Talaveře.

Ve čtvrtek se již přesunuli do katalánského Bellpuigu, kde se konal další závod seriálu mistrovství světa. Tady panovaly podobné podmínky jako v Portugalsku. Celý den nepršelo, ale těsně před kvalifikačními jízdami se přehnali dvě bouřky, takže kvalifikace opět za deště a na blátě.

V nedělním závodě dělal dost chyb a nedokázal se dostat před jezdce kteří jeli těsně ním. Přesto urval jeden bod za 20. místo. S jízdou ale spokojen nebyl.

Druhou jízdu měl znovu špatný start. Poměrně rychle se však dostal na devatenácté místo, pak ale dál již tak rychle nepostupoval. V posledních kolech se dostal na 18. místo a do cíle pak ještě atakoval 17. pozici. Po dojezdu byl docela naštvaný, protože šestnáctý v pořadí byl jen o tři vteřiny přede ním a začít o dvě kola dříve mohlo to být ještě o dvě místa lepší.

(fng)