Skvělý francouzský jezdec v barvách velkobílovického týmu Sulivan Jaulin se nedávno zranil a má zlomenou klíční kost, ale výborně ho zastoupili zbylí dva jezdci. Francouz Florent Richier a divácký rodák Filip Neugebauer bojovali i za něj a dařilo se oběma.

Souboj kolegů

Neugebauer bojoval v první rozjížďce s Richierem, který mu ujel o kus. V druhé rozjížďce se ale pětadvacetiletý divácký jezdec nenechal ničím rozhodit a směle Richiera porazil a obhájil si tak celkově první místo v kategorii MX2.

„Kaplice se mi opět povedla. Třetí závod domácího seriálu a třetí výhra. Počasí bylo výborné, trať byla letos hodně tvrdá a rozbitá, což dělalo závod sám o sobě dost těžký. První jízdu jsem neměl ideální start a Richier, který byl hned po startu první, nasadil hodně vysoké tempo a hned v úvodu si udělal velký náskok, který jsem už nebyl schopný smazat," potvrdil výborný start svého oddílového kolegy Neugebauer.

Ve druhé jízdě už na něj ale recept našel. „Měl jsem lepší start a neudělal jsem stejnou chybu jako v jízdě první a nenechal si Richiera moc ujet. V osmém kole se mi ho podařilo předjet a udržet první pozici až do cíle. Jsem rád, že jsem opět zvítězil a děkuji svému Osička – Pfeil Teamu za výbornou podporu. Snad to půjde na dalším závodě v Dalečíně znovu tak dobře jako doposud," doufá mladý jezdec.

V kategorii MX1 se Borisovi Maillardovi také zadařilo. Další francouzský jezdec v barvách Osičkova týmu se popral úspěšně s tvrdým povrchem tratě a až na horší start v první rozjížďce se mu podařilo vybojovat druhé místo.

Spokojený Francouz

Byl spokojený. „Zažil jsem skvělý víkend. Trať byla obtížná a plná boulí. V tréninku jsem byl až čtvrtý, navíc jsem neměl v první rozjížďce dobrý start. Ale udělal jsem dobré první kola, dostal se na třetí místo a přibližně v půlce závodu jsem si vybojoval i vedoucí pozici.Ve druhé jízdě jsem se vůbec necítil dobře. Přesto se mi podařilo dojet na třetí pozici a získat červenou tabulku pro vedoucího závodníka seriálu. Za to jsem strašně šťastný. Musím poděkovat týmu za výbornou práci," těšilo Francouze Maillarda.

Velkobílovický Osička – Pfeil MX Team má po kaplickém závodě, tedy čtyři závody před koncem republikového šampionátu, dva lídry obou skupin – jak MX2 (Neugebauer), tak i MX1 (Maillard). Už se jistě těší, jak obstojí v dalším díle republikového mistrovství v Dalečíně (28. července).