Příklad z fotbalového trávníku: Břeclav – Stará Říše, 70 platících + penzisté se vstupem zdarma. „Cizí hráči jsou u nás jen tři, jinak jde o odchovance," říkal jednatel fotbalového MSK Břeclav Tomáš Mráz. Počet obyvatel okresního města mířících na stadion je přesto tristní, a to navzdory dříve časté nespokojenosti právě se složením kádru.

Stejná situace panuje na zimním stadionu, kde po minulém ročníku skončil druholigový celek vlastněný brněnským podnikatelem Patrikem Vašíčkem. Nyní má Břeclav krajský přebor, kde nastupují hlavně domácí hokejisté. Zájem o utkání mají však pouze desítky fanoušků.

PŘÍZEŇ PRO KADETKY

Fanklub ze zimního stadionu zmizel. Podle jeho člena Jaroslava Kudlíka jde o odpověď na rozhodnutí vedení radnice. Ta na jaře odmítla podporovat druholigový tým pomocí milionů korun z rozpočtu. „Na krajský přebor nechodíme. Domluvili jsme se, že společně podpoříme jiný sport. Mezi návrhy padla například Charvátská Nová Ves, jejíž fotbalisté postoupili do vyšší soutěže," sdělil Kudlík.

Mimo zájem tak zůstane i MSK. „Proč tam lidi nechodí, přesně nevím. Mezi časté názory ale patří, že po zrušení Tatranu Poštorná do Břeclavi chodit nebudou," vzpomněl Kudlík událost z minulého desetiletí.

Tehdy hojně podporovaný Tatran zkrachoval a spojil se s někdejším Slovanem, celky pak dostaly společný název MSK. „Rovin, proč chodí málo lidé, je více a tohle je jedna z nich," souhlasil také jednatel Mráz. Ten věří, že se tribuny podaří zaplnit výrazněji než dosud. Na jaro připravuje několik lákadel, konkrétnější zatím být nechtěl.

Ve zvrat ale příliš nevěří sportovní nadšenec David Korda. „U fotbalu je problém hlubší. U hokeje byl tento výsledek jasný od začátku," komentoval současný stav. Poté doplnil: „Mám pocit, že než na hokej chodí více lidí na volejbalové kadetky Lokomotivy."

Vedení Břeclavi se na jaře rozhodlo podpořit hokej stávajícím zhruba třičtvrtě milionem korun. Tehdejší majitel Vašíček, který do týmu vložil miliony, nechtěl za této situace pokračovat.