Letošní ročník městského kritéria GP Racio Břeclav přinesl několik novinek. Jelo se na novém 850 metrů dlouhém okruhu se startem a cílem na ulici Jana Palacha, muži v kategorii Open závodili atraktivním vylučovacím systémem a zpestřením byl i premiérový závod nákladních kol Cargo bike.

Dobře připravený scénář nenarušilo ani počasí, a tak mohli být pořadatelé spokojeni. „Jsme letošním ročníkem nadšeni. Na startu se sešlo asi 130 závodníků z celé republiky i ze Slovenska, hlavně mládežnické kategorie byly velice slušně obsazené. Největší odměnou pro nás bylo, že se diváci i soutěžící bavili. A také jsme neměli žádné vážnější zranění, takže všechno vyšlo na jedničku,“ pochvaloval si manažer závodu Petr Herman.

Open závod mužů vyhrál Libor Zajíc z pořádajícího Sportcomplexu Břeclav, ale výsledky nebyly tím nejdůležitějším. „Loni jsme uspořádali velký závod pro muže, letos jsme zvolili pro diváky zajímavou formu vylučovacího závodu. Z ohlasů je zřejmé, že se nám to povedlo. A už teď se těšíme na jubilejní desátý ročník,“ dodal Herman.