V minulé sezoně s týmem dokráčel k druhému titulu v řadě. Porazil silný Hodonín. A na krk si pověsil zlatou medaili pro vítěze české extraligy žen. Slavil. Teď už ale trenér břeclavských stolních tenistek Petr Nedoma vyhlíží nový ročník a s vedením favorizovaného celku připravuje soupisku. Otázkou zůstává, zda se do kádru vrátí bývalá opora Kristýna Mikulcová, která strávila loňskou sezonu v Holandsku. „O jejím angažmá ale jednáme," říká Nedoma v rozhovoru pro Břeclavský deník.

Už přemýšlíte o třetím titulu?

Samozřejmě. Plánujeme následující sezonu, jejíž zápasy už jsou rozlosované. Všechno je v běhu. Dokončujeme soupisku. Připravujeme se tak, abychom mohli obhájit titul.

Jak náročná cesta k němu povede?

Pokaždé je to těžší. Obhajoba titulu je náročnější. Mění se skladba hráček, navíc nikdo nemládne. Je to ale výzva pro každého, kdo chce něco dokázat.

Navíc se změnila pravidla. Potřebujete alespoň jednu českou hráčku. Přitom loni jste měl k dispozici jen cizinky.

Minimálně jedna Češka teď musí být v základní sestavě.

Co na to říkáte?

Pro nás to bude mírný handicap, protože jsem měli uzavřené smlouvy se zahraničními hráčkami. Změna nám do plánů neočekávaně zasáhla. Musíme se přizpůsobit, budeme bojovat tak, abychom se s tím vypořádali. Případně tým o kvalitní českou hráčku doplnili. V této chvíli máme reprezentantku Veroniku Tušlovou.

Všechny tři cizinky by tedy měly zůstat?

Myslím si, že určitě budou na soupisce. Jak Gaponnová, Ellö tak Thajka.

Říkáte, že případně posílíte. Je už někdo v hledáčku?

Žádné jméno není, protože všechny hráčky jsou pod smlouvou. V současné době ale máme pod smlouvou také Kristýnu Mikulcovou, která se vrací z Holandska. V tuto chvíli o jejím angažmá jednáme.

S odstupem času, který titul byl těžší?

Všechny měly nějaké své vyvrcholení a své nej. Ten minulý asi nejzajímavější a z pohledu kvality sportu asi nejlepší. Kdybych si měl vybrat jako trenér… Minulý rok. Tím ale nechci snižovat ročníky předtím. Každý měl svoje.

Dovolte prognostickou otázku. Budete opět ve finále s Hodonínem?

V tuto chvíli asi ano. Nemáme žádné signály, že by jiné týmy z extraligy nějak extrémně posilovaly a že by se změnil poměr sil. Břeclav s Hodonínem a Frýdlantem patří k nejlepším klubům, které česká extraliga žen momentálně nabízí.