Vaše pauza bez tréninku a samozřejmě bez závodů byla nakonec celkem krátká. Jen pár měsíců… Co se stalo?

Je to pravda, ta přestávka trvala mnohem méně, než bych čekal. Trvala jen krátce, ale zároveň i dlouze. Záleží, jak se na to dívám. Krátce v tom smyslu, že mě čekají už na jaro závody, dlouze v tom, že jsem po Maďarsku necvičil absolutně vůbec celé dva měsíce, po dvou měsících jsem začal chodit jen dvakrát týdně do posilovny se jen tak protáhnout. Už mi to chybělo a nemohl jsem se na sebe ani podívat. I když jsem byl už rozhodnutý, že moje kariéra končí, tak jsem se začal znovu dávat dohromady. Spousta lidí za mnou chodila a ptala se, jestli fakt chci skončit tak brzy, že je to škoda. Přišli i lidi, kteří byli ochotní mi pomoci finančně, abych nekončil kariéru a začal se chystat. Začalo mi to vrtat hlavou. Tak jsem se vypravil znovu na všechny různé testy, procedury, zajímal jsem se o své tělo víc než kdy předtím. A vypadá to, že jsem v pořádku.

Co jste tedy v pauze dělal?

Hlavně jsem chtěl zjistit, jak je na tom moje tělo po stránce zdraví a vše okolo toho. K mému překvapení mi všichni doktoři po tom všem řekli, že moje tělo je natolik zdravé, že takové tam dlouho neviděli. Dokonce mi říkali, že bych měl začít dělat přednášky o tom, jak jíst, cvičit a tak dál. Tím to víceméně začalo a já se rozhodl, že pomalu začnu dělat nějaké semináře a dělit se tak o své zkušenosti.

Stále vás ale živí trénování?

Ano, stále jsem osobní trenér. Myslím, že s touhle prací jen tak neskončím. Řekl bych, že už by to snad ani nešlo. Momentálně mám tolik perfektních klientů, kteří mi věří a chodí pravidelně, že bych jim nemohl říct: nezlobte se, ale jdu dělat něco jiného. Není skoro den, kdy by mi někdo nevolal a nechtěl začít trénovat pod mým dohledem. To, co jsem si vždy přál, se začíná stávat skutečností. Tento měsíc budu zakládat i svůj závodní oddíl, který v Břeclavi chybí, jelikož závodníci z Břeclavi museli vyhledávat jiné oddíly, za které by závodili, tak jsem si řekl, že když to nikdo doteď neudělal, tak to asi ani neudělá. Jen jsem se o tom zmínil před klienty a všichni závodníci, které chystám, i dost dalších, by pod jeho hlavičkou chtěli závodit. Mám už i jméno, bude to „Obořil Elite Team".

Kdy jste tedy začal zase naplno trénovat sám sebe?

Naplno jsem začal někdy mezi vánočními svátky. Takže momentálně trénuji už zase šest dní v týdnu, mám nasazené maximální tempo a svůj cíl mám jasný a stanovený.

A ten bude?

Chystám se letos na více závodů, ale ten hlavní držím před veřejností v tajnosti. Bude to překvapení. Jinak se chystám na Slovensko na Mozolani Classic, dále na Března Fitness Cup. Obě jsou to mezinárodní pohárové soutěže. Kategorii směřuji spíše do mužů i do devadesáti kilogramů, ale uvidíme, kde se mi váha zastaví. Tím, jak jsem měl delší pauzu, málo cvičil a moc nejedl, tak teď v přísném režimu celkem dost přibírám a jde to stále nahoru. Aktuálně mi chybí tři kila do stovky.

Jaký je rozdíl v závodění na jaře oproti podzimu?

Na jaro se chystám vůbec poprvé. Rozdíl je v tom, že dieta je poměrně snazší tím, že na jaro se probouzí tělo ze zimního spánku a rozjíždí se metabolismus. Já vždy ztrácím tuk, i když nechci, takže pro mě nebude na jaře tak obtížné se vyrýsovat.

Jak jsou na tom vaše ledviny, které vám téměř ukončily kariéru?

Ledviny jsou naštěstí zcela funkční. Zjistilo se, že problém byl ve velkém množství bílkovin a ledviny byly značně zatížené, pak už jen stačilo odvodnit tělo a byl problém. Měl jsem hustou krev, a tak byly ledviny zablokované a nechtěly se rozjet. Naštěstí se s nimi absolutně nic nestalo a vše je v pořádku.

Žádné další zdravotní komplikace vás neohrožují?

Mám čerstvě natrhnutý sval na noze, ale s tím se dá žít. Zajímavý poznatek pro mě byl, že jsem zjistil díky speciálnímu vyšetření, které potraviny mému tělu vadí. A zjistil jsem, že mé tělo už odmítá maso. Mezi svátky jsem tak měl nucený půst. Ani rybu jsem si na Štědrý den nedal. Moje vánoční jídlo byla rýže, vajíčka a rajčata. To bylo vše, co jsem po dobu jednoho měsíce směl jíst. Dodržel jsem to, tělo si odpočinulo, vyčistilo se i od masa. Tělo teď na maso reaguje tak, jako kdybych začal maso jíst úplně poprvé.

Na internetu proběhlo, že chystáte kulturistický sraz v Břeclavi. Kdy ho plánujete?

Půjde o známý sraz Extrifit týmu, kde se sejde to nejlepší z Česka, bude v Břeclavi v posilovně H-fitness v neděli prvního března. Dva roky mi trvalo, než jsem všechny přiměl, aby přijeli do Břeclavi. Jinak se konal sraz vždy v Čechách. Jen doufám, že mě veřejnost nezklame a lidi se přijdou podívat, jak vypadá to nejlepší v České republice. Budou mít možnost se na vše zeptat, zacvičit si s nimi, vyfotit se, dostat vzorky doplňků nebo podepsané fotky. Snad jsem se nesnažil dva roky marně.