„Rok jsem na žádných závodech nebyl. Loni před cestou na mistrovství Evropy jsem si utrhl prsní sval a bylo po veškerých nadějích. Měsíc jsem vůbec nemohl trénovat, a i potom jsem se do toho dostával jen velmi pomalu. Musel jsem začít na úplně lehkých vahách,“ vypráví obr, který cvičí v Gitě Podivín.

„Teď, dva měsíce před republikou, je ten trénink nejintenzivnější. Třikrát týdně mám posilovnu a dvakrát týdně ještě kardio. Cítím se ale dobře, forma graduje. Myslím, že pokud s nic nepokazí, předvedu ještě lepší výkony než loni,“ říká Petráš s tím, že ranní vstávání z postele sice bolí, ale už si na něj zvykl.

Rodáka z Podivína na ulici asi jen tak nepřehlédnete. Při výšce 187 centimetrů váží nově 160 kilogramů. O deset víc než vloni. I to by se mělo na výkonu na letošních republikových přeborech podepsat. Možná z toho znovu bude český rekord.

„Mým cílem je znovu vyhrát republiku, to mi poté otevře dveře i na Evropu. A pak možná ještě dál. Kdo ví,“ zamýšlí se osmadvacetiletý silák, který má celoročně problém na sebe sehnat dostatečně velké oblečení.

„Největší trable mám s tričky. Ty mám největší možné velikosti, ale i tak je to natěsno,“ směje se Petráš.

Kolik ale momentálně na tréninku zvedá, si chce nechat pro sebe. Musíme se tedy nechat překvapit. Výsledek se dozvíme v dubnu.