Jelikož v Charvátské Nové Vsi nebyla přípravka, trénoval společně s žáky. Do klubu ho přivedl jeho otec, dříve aktivní hráč, který se od té chvíle stal prvním trenérem svého syna.

V prvním působišti vydržel Rosťa dva roky, pak přešel do přípravky Slovanu Břeclav a od té doby působí v okresním centru. Velmi dlouho, prakticky až do mladšího dorostu, hrál na místě pravého záložníka, ve starším dorostu nyní patří pevně do základní obranné čtveřice nejstaršího dorostu MSK.

Při sebehodnocení si je vědom toho, že jeho přednostmi jsou výška, předvídavost, roztažení útoku podél postranní čáry, podpora útoku, obranná hra hlavou. Co by potřeboval zlepšit je určitě rychlost pohybu s míčem i bez míče a přesnost rozehrávky. Podobný pohled na svého svěřence má i Kurialův trenér Luděk Zlámal.

„Rosťa udělal během minulého roku obrovský výkonnostní pokrok. Je limitovaný zraněními, která vznikají při jeho soubojích s útočníky soupeřů. Je vnímavým hráčem, který naslouchá trenérovi a snaží se jeho rady uplatnit ve své hře. I když nepatří k nejtalentova­nějším fotbalistům, evidentně jde výkonnostně nahoru,“ chválí Kuriala Zlámal.

Rosťa myslí i na rozvoj své osobnosti v civilním životě. Studuje na průmyslovku v Břeclavi, kde stojí těsně před maturitou. Ví, že ho čeká těžké jaro, v němž bude muset skloubit studium s fotbalem, kde půjde o útok na vedoucí příčku Pelhřimova se snahou vybojovat postup do druhé dorostenecké ligy.

Po ukončení průmyslovky by rád pokračoval ve studiu na vysoké škole. Podpora rodičů pro jeho sportovní činnost je zřejmá. Otec, který vedl jeho první krůčky, chodí na zápasy a pomáhá synovi s hodnocením hry. Při náročném programu nemá Rosťa příliš volného času, aby se mohl věnovat dalším zálibám.

Když je ale přes zimní období volněji, rád se zapojí s kamarády i do jiných sportů, nejčastěji to bývá lední hokej. V MSK našel dobrý hráčský kolektiv, což je ta nejlepší živná půda pro další sportovní růst tohoto mladého fotbalisty.