Pohled na tabulku krajského přeboru prozradil, kdo v utkání bude favorit. Domácí Lokomotiva vládne soutěži a Šlapanice se nachází ve druhé polovině tabulky. Břeclavanky nezaskočila ani změna domácího prostředí. „Domácí hala Lokomotivy byla obsazena zápasy břeclavských žákyň, ženy proto hrály ve sportovní hale Základní školy v Charvátské Nové Vsi," řekl předseda břeclavského klubu Ivan Rylich.

Sobotní utkání nabídla několik pohledných momentů. „Oba týmy předváděly zajímavý volejbal s mnoha dlouhými výměnami. Holky v nich dokázaly využít svou herní převahu k zisku šesti bodů, čímž navýšily svůj náskok na čele tabulky už na sedm bodů," dodal spokojeně předseda.

Lokomotiva Fosfa Břeclav – ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 3:0 (9,14,19)
Lokomotiva Fosfa Břeclav – ŠSK při Gymnáziu Šlapanice 3:0 (14,15,12)

Břeclavské juniorky (v bílomodrém) podlehly celku KP Brno.
PODÍVEJTE SE: Volejbalistky Králova Pole nedaly břeclavským juniorkám šanci

V sobotu se dařilo i starším žákyním, které se po nezdarech v posledních měsících propadly až do třetí výkonnostní skupiny krajského poháru. Tentokrát v domácích podmínkách porazily VK Brno, VK Brno Vejrostova a VK PFN Znojmo B. „Domácí turnaj potvrdil, že zlepšení žákyň není náhodné a mladé volejbalistky mohou opět pomýšlet na přední příčky v soutěži. Tentokrát nepoznaly porážku a po měsíci se tak vracejí do vyšší výkonnostní skupiny B," uzavřel Rylich.

Lokomotiva Fosfa Břeclav A – VK Brno 2:0 (9,13)
Lokomotiva Fosfa Břeclav A – VK Brno Vejrostova 2:0 (22,18)
Lokomotiva Fosfa Břeclav A – VK PFN Znojmo B 2:0 (14,20)