Pořadatelem okresního kola na Břeclavsku byla ZŠ Masarykova v Lanžhotě. „Byli jsme osloveni manažerkou projektu Šárkou Kašpárkovou, bývalou mistryní světa v trojskoku. Ta byla také závodům osobně přítomna a podílela se na organizaci, což bylo pro děti jistě motivující,“ uvedla hlavní pořadatelka Jana Polášková, učitelka tělocviku na ZŠ Masarykova.

Děti soupeřily i vsoutěži jednotlivců, ale hlavní kategorií byla soutěž školních týmů, které tvořili vždy čtyři chlapci a čtyři děvčata ročníků 2004-2009. Každý závodil v pěti disciplínách, z nichž jedna byla volitelná. Povinný byl trojskok, hod medicinbálem, skok přes švihadlo a kliky (poslední dvě vždy v časovém úseku dvě minuty), jako posední disciplínu si děti mohly vybrat buď běh na 1000 metrů, nebo speciální trať s basketbalovým driblinkem.

S celkovým ziskem 19 907 bodů zvítězila ZŠ Slovácka z Břeclavi před městským rivalem ZŠ Komenského, který nasbíral 18 950 bodů. Třetí příčku obsadila pořádající ZŠ Masarykova z Lanžhota se 17 270 body. Statečně ale bojovali i žáci v pořadí čtvrté ZŠ Na Valtické z Břeclavi a páté ZŠ Popice. „Vypadá to, že pět škol je málo, ale loni byli jen tři účastníci, takže je to zlepšení. Doufám, že počet soutěžících škol a především obecně množství sportujících dětí se bude v příštích letech zvyšovat. To je také hlavní smysl tohoto projektu,“ dodala Polášková.

Letos se koná jubilejní desátý ročník Odznaku všestrannosti, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem. Hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj dětí, ať už sportují pravidelně, ale mohou být zaměřené jednostranně, nebo dětí, které nesportují vůbec. Odznak všestrannosti je již čtvrtým rokem součástí Sazka Olympijského víceboje, společného projektu Sazky a Českého Olympijského výboru.