Třiadvacet děvčat ve věku kolem devíti a desíti let se pustilo do boje o medaile již v sedm hodin ráno. V této kategorii měl břeclavský oddíl Kraso největší zastoupení.

„Nejlépe se závod vydařil Betce Daví, která ve volné jízdě předvedla axela, dvojitého salchowa, kombinaci axela s rittbergerem a i ostatní jednoduché skoky, piruety a spirály vah. Medaile nakonec unikla Betce o vlásek, obsadila nepopulární čtvrté místo,“ komentovala výkon nejmladších závodnic trenérka Mirka Myslivečková.

Další domácí závodnice Kristýna Legdanová ukázala rozhodčím a divákům, rekrutovaných převážně z řad rodičů, axela, kombinaci dvojitého salchowa s tuloopem i ostatní jednoduché skoky a piruety. Pád u druhého dvojitého salchowa ji odsunul na sedmou příčku.

Hned za Kristýnou, na místě osmém, skončila Karolína Gulíšková. „Kristýna začala svou volnou jízdu velice hezky, skočila axela, dvojitého salchowa, kombinaci axela s rittbergerem. V jedné z piruet ale spadla a připravila se o lepší umístění.

Poslední zástupkyní břeclavského oddílu byla nejmladší závodnice Kateřina Doležalová. Ta ve své volné jízdě předvedla všechny jednoduché skoky, piruety a váhy. „Poprvé ve svém programu zařadila i axela, který bohužel nezvládla a spadla,“ mrzelo Myslivečkovou. Katka obsadila konečné 21. místo.

Mezi třiceti krasobruslařkami kategorie žačky mladší hájili břeclavský oddíl tři svěřenkyně trenérky Blanky Říhové Karolína Legdanová, Gabriela Gulíšková a Pavla Izakovičová.

Krátký program nejlépe předvedla Legdanová a obsadila 23. místo. Gábina po pádu v kombinaci dvou rittbergerů obsadila průběžné 25. místo a Pavlína s minimálním rozdílem bodů 26. místo.

„Nejlépe zajela svou volnou jízdu Gábina. Předvedla dvojitého flipa, rittbergera, salchowa a kombinaci dvou dvojitých tuloopů a dvacátá volná jízda ji posunula na celkovou 22. příčku,“ hodnotila Myslivečková, která pomáhala závody i pořádat.

Legdanová ve volné jízdě upadla při dvojitém tuloopu, předvedla axela, dvojitého salchowa a rittbergera, Rozhodčí ji zařadili na 23.místo.

Izakovičové se tolik nedařilo, předvedla axela i v kombinaci s rittbergerem, dvojitého tuloopa, a i přes dva pády u dvojitého salchowa a tuloopa si udržela celkové 26. místo.

Nejmladší závodnicí oddílu Kraso, Ivanka Kratochvílová, které závodila v kategorii nováčci mladší se představila jako jediná z domácích závodnic až v neděli. „Ivana předvedla hezké bruslení kadeta, salchowa i rittbergera. Pád v závěrečné piruetě ji ale odsunul na třinácté místo ze sedmnácti děvčat,“ hodnotila poslední domácí zástupkyni trenérka.

Nejstarší členové břeclavského oddílu se totiž závodů nezúčastnili. Adam Klimovič se v současné době intenzivně věnuje studiu na lékařské fakultě v Brně, Kateřina Výborná se také připravuje k ukončení studia na střední škole a Karolíně Judasové znemožnil start zranění kolena. Veronika Paličková je momentálně na soustředění v Oberstdorfu, stejně tak jako Lucie Myslivečková, která se připravuje na start na mistrovství Evropy ve švýcarském Bernu, které začíná 24. ledna.