Nová tvář

Její místo v Břeclavi zaujme Maďarka Vivien Ellö, která dlouhá léta figurovala v nejužším reprezentačním týmu své země a stále si udržuje vysokou úroveň své sportovní výkonnosti. Ellö je věkově vrstevnicí někdejší opory MSK Zuzana Demianové-Poliačkové, vyrostla v legendárním budapešťském klubu Statisztice, odkud vzešla velká většina členek ženských složek reprezentace Maďarska.

Když zde před osmi lety svou dlouholetou působnost ukončila, přestoupila do Postásu Budapešť. V roce 2005 společně s Olgou Nemes (původem Rumunka, která dlouhá léta reprezentovala Německo) a Petrou Lovas (aktuální reprezentantka země) vyhrály podruhé významnou evropskou klubovou soutěž Pohár ETTU. Poprvé to bylo ve stejném složení v roce 2003.

V letech 2005 a 2006 byl Postás druhý v první maďarské lize za Statisztikou, v níž tvořily hvězdný tým Tamara Boros, Li Jia Wei, Georgina Póta, Maria Fazekas a Zita Molnár. Vždy to ale bylo až po vyrovnaném boji. V roce 2007 Statisztiku ve finále ligy porazily a staly se mistryněmi Maďarska. To hrála v týmu místo Nemes Jie Schöpp, Němka čínského původu. Byl to zápis do sportovní historie, protože Statisztika ztratila domácí prvenství po devětatřiceti letech nadvlády.

Úspěšná Maďarka

V roce 2008 Postás vyhrál ve finále se Statisztikou první utkání, ve druhém ale podlehl svému velkému soupeři relativně snadno a musel se znovu spokojit se druhou příčkou. Byla to pro Statisztiku labutí píseň, v další sezóně již přestala existovat.V roce 2009 skončil Postás opět druhý, tentokrát za celkem BSE Budapešť, jehož hvězdou je Chorvatka Vajda.

V minulé sezóně 2009–2010 prohrála Ellö jen dva zápasy (s Vajdou a s Braun), stále si udržuje vysokou sportovní výkonnost, což prokázala i v Poháru ETTU, v němž porazila mimo jiné Rusky Ganinu a Kulaginu. Stop Postásu v poháru vystavila španělská Cartagena se dvěma Číňankami v sestavě.

Ellö je hráčkou útočného pojetí, operující v blízké hrací zóně, ovládající údery z obou stran. Její sportovní životopis naznačuje, že by měla být schopna plnohodnotně nahradit Štrbíkovou.

Sestava bude nabitá

Druhou novou tváří v celku MSK ČP Břeclav Gumotex bude reprezentantka ČR Lenka Harabaszová. Ta je v Břeclavi dobře známá z utkání s Frýdlantem, kde úspěšně doplňovala právě Štrbíkovou. I ona je útočného založení, využívá zejména kvalitního forhendového topspinu a účinného podání. Posledních pár let hrála Harabaszová v polských Polkovicích nejvyšší ligu našich severních sousedů a průběžně dostávala i reprezentační šance, jejichž výsledky však nebyly příliš výrazné.

Lenka Harabaszová by společně s Kristýnou Mikulcovou měly vytvořit silný blok pro třetí místo sestavy, na tom druhém zůstává stále se lepšící běloruská obranářka Elena Dubkova, loňská opora.

Jaká bude skutečná síla MSK Břeclav v porovnání s ostatními favority ženské extraligy a jak se změny v sestavě odrazí ve výkonnosti družstva, naznačí již první kola nejvyšší domácí soutěže, která bude vylosována 17. července na poradě zástupců všech extraligových týmů.