Pocty se dočkal jako reprezentant Jihomoravského volejbalového svazu. „Jde o ocenění dlouhodobé činnosti našeho oddílu Lokomotivy Břeclav jak po stránce manažerské, tak po stránce práce s dětmi i dospělými,“ uvedl ke svému jmenování Rylich.

V nové funkci bude působit minimálně čtyři roky do dalších voleb. V prvním období se plánuje především seznamovat s činností a fungováním výboru. „Celorepublikový výbor se schází v průběhu celého roku. Jak bývá zvykem, nováčci se většinou rozkoukávají, přeci jen všechno je pro ně nové. Ti zkušenější se poté dostávají do jednotlivých komisí. Nevylučuji, že se postupem času také v některé z komisí objevím,“ zmínil Rylich.

Výbor má podle jeho slov rozhodovací pravomoci především v provozních záležitostech, důležitou funkcí vrcholné svazové instituce je volba předsedy. Výběru nové hlavy českého volejbalu se účastnil z pozice nového člena výboru také Rylich. „Mám za sebou první setkání, kde jsme volili nového předsedu volejbalového svazu. Tím se na čtyři roky stal Marek Pakosta,“ přiblížil Rylich.

Zvolení klubového předsedy do svazového výboru je další pozitivní zprávou pro volejbalovou Lokomotivu Břeclav. Klub má za sebou úspěšnou sezonu, v níž se povedlo A týmu žen zvítězit ve II. třídě krajského přeboru a postoupit o soutěž výš. Na prvním místě krajského přeboru zakončily sezonu i kadetky. Družstva mladších žáků i mladších žákyň se dokázala dostat díky kvalitním výkonům v krajských soutěžích na mistrovství České republiky, kde se objevila v konkurenci nejlepších českých volejbalových klubů.

VÁCLAV PETRŮ