Do jisté míry zde hrálo roli rozlosování. Doplatili na něj např. muži MSK Břeclav B, kteří jsou v tabulce po 11. kole osmí při stejném bodovém zisku jako šestý Sokol Klobouky Krumvíř A a sedmý Sokol Kobylí B.

Hráli totiž v Kloboukách (9:9) a v posledním kole v Kobylí (7:11) a doma by měli s oběma jmenovanými soupeři jistě větší šanci na úspěch.
Suverénně vede tabulku Agrotec Hustopeče D, který sice některá utkání vyhrál jen malým rozdílem bodů, ale jediný bod ztratil s Kobylím C a má již pětibodový náskok před Sokolem Křepice A.


Další tři celky – Sokol Kobylí C, Sokol Šakvice a Sokol Lanžhot C – mají ještě o dva body méně (25), šťastné Klobouky Krumvíř A (22) se udržely jako poslední v první šestce a mohou si ještě dělat naděje na první čtyřku.

Z jednotlivců si zatím nejlépe vede Radek Pokorný (Křepice A). Chyběl jen v utkání s Kobylím B a celkově dosáhl bilance 37:3. Další tři úspěšní hráči nastoupili shodně jen v šesti z jedenácti utkání.

Jsou to Marian Preiss (Hustopeče D, 20:2), Zdeněk Prokeš (Němčičky B, 21:3) a Ivo Galousek (Kobylí B, 20:4). Do první desítky se vešli ještě David Ponížil (Vranovice B, 28:7), David Hycl (Němčičky B, 25:7), Igor Huleja (Břeclav A, 27:8), Zdeněk Polášek (Lanžhot C, 26:8), Sandra Kašíková (Šakvice A, 29:10) a Jan Vymyslický (Břeclav A, 28:10).


Zřejmě nejlepším hráčem soutěže je ale Pavel Volek (Kobylí B), který z pěti startů vytěžil skóre 20:0 a čtyřmi body z dvouher a podílem na čtyřhře přispěl i k porážce Břeclavi A.


OP II.třídy vede s tříbodovým náskokem Sokol Lanžhot D, druhý je Sokol Rakvice A, o bod méně má Orel Šitbořice A. Z jednotlivců si nejlépe vede Pavel Halas (Šitbořice A, 39:4), následují Stanislav Suský (Rakvice A, 28:4), Miroslav Levčík (Němčičky C, 27:5), Pavel Litavský (Lanžhot D), 33:7) a Jan Bílek (Šakvice B, 25:6).


OP III.třídy má na čele béčko MSK Břeclav, s dvoubodovým odstupem sledované Sokolem Klobouky – Krumvíř B, které jsou jeho vážným soupeřem.


Další celky již mají výraznou bodovou ztrátu. Z jednotlivců je zatím nejlepší Barbora Poláchová (Břeclav B, 30:0), vysokou výkonnost mají i Aleš Svoboda (Klobouky Krumvíř B, 32:2), Jan Vašíček (Břeclav B, 28:2), Svatava Janků (Břeclav B, 23:3) a Luděk Ryšavý (Klobouky Krumvíř B, 28:4).

Okresní soutěže družstev mužů ve stolním tenisu budou pokračovat od druhého lednového víkendu.