Její přítomnost byla vdružstvu znát. Po jejím stoprocentním výkonu porazila Břeclav B Sokol Praha Nusle 7:3 a hodně silný Union Plzeň 6:4.

Nusle přijely do Břeclavi stejně jako loni jen svýkonnou dvojicí Lacinová-Čížková. Loni se těmto dvěma hráčkám podařilo nad kompletním béčkem MSK (Mauserová, Malíková, Režná) vyhrát 6:4, když kromě tří bez boje věnovaných zápasů prohrály ze zbývajících sedmi jen jeden. Tentokrát se Stachova postarala o úvodní bod ve čtyřhře, vníž ji doplňovala Veronika Malíková, a pak snadhledem porazila i obě pražské stolní tenistky. Malíková nestačila na Sylvu Čížkovou, ale bodovala přes Lacinovou, Barbora Poláchová ukázala některé velmi kvalitní zásahy, ale stále jí schází na zkušené soupeřky přehled na stole.

Plzeň vyhrála vsobotu vHodoníně 8:2 a i vBřeclavi si dlouho udržovala naději minimálně na remízu. Až do stavu 4:4 za domácí bodovala jen Stachova. Nejprve vúvodní čtyřhře, kde byla znovu výrazně lepší než její partnerka Malíková, pak i ve všech třech dvouhrách, přičemž hned vté první měla hodně starostí sjistým oboustranným útokem Kirchmanové (3:2).

Spoluhráčky Stachové se nemohly dlouho prosadit, až vzávěrečné sérii nejprve Malíková eliminovala útočné snahy Kirchmanové důslednou hrou u stolu a pak vnejvětším dramatu dne Jana Mauserová porazila 3:2 obranářku Alenu Čížkovou. Vpáté sadě vedla hráčka Plzně 7:2 a zdálo se, že jí výhra nemůže uniknout, ale Mauserová nesložila zbraně a získala neuvěřitelnou šňůru devíti bodů vjedné řadě. Za stavu 9:7 zcela zdecimovaná Čížková trefila lehký míček dvakrát do sítě.

Vtabulce 1. ligy je na čele celek SKST Brno se stoprocentním bodovým ziskem (5 výher – 15 bodů), tříbodovou ztrátu má trojice Union Plzeň, Moravská Slávia Brno a MSK Břeclav B. O bod zpět jsou Slavoj Praha a SKST Děčín, deset bodů má Baník Most, devět Sokol Praha Nusle, osm Jiskra Litomyšl. Tabulku uzavírají sedmibodové celky ČSAD Hodonín C a SK Jihlava a šestibodový SK Dobré B.

Další dvoukolo 1. ligy je na programu 10. a 11. listopadu. Ženy MSK Břeclav B vněm budou mít znovu výhodu domácího prostředí proti SK Jihlava a Slavoji Praha.