Je to dvakrát více než na loňské olympiádě, která se konala v Brně.
Stříbro z roku 2006 bude v Ústí obhajovat šachista Lukáš Kuchynka. Ten bude mít navíc podporu ve svém otci Lubošovi, který je trenérem šachové reprezentace kraje.

Podle postavení na českém žebříčku bude i tentokrát cílem Lukáše zisk některé z medailí. Házenkářskou reprezentaci starších chlapců povede na olympiádě trenér hustopečských házenkářských nadějí Aleš Kořínek. V týmu bude mít i nadějnou spojku Martina Myslíka. „Naším cíle je postup do semifinále,“ prozradil cíle jihomoravského družstva Kořínek. „Náš tým rozhodně nepatří mezi favority, ale máme relativně dobrou skupinu, tak bychom se chtěli o postup poprat. Martin Myslík by měl nastupovat v základní šestce,“ vyzradil.

Nováčkem na olympiádě bude i volejbalistka Kristýna Cabanová. Ta nastupuje v družstvu složeném převážně z brněnských hráček a podle trenéra Luďka Grabovského bude bojovat o místo v základní sestavě. „Její síla je především v podání a hře v poli,“ vypočítává její přednosti trenér Grabovský. Čtvrtou hustopečskou zástupkyní je atletka Radmila Vrbová. Ta by měla startovat v hodu míčkem a běhu na 60 m překážek. Její trenér Jiří Komínek by v nabité konkurenci považoval za úspěch, kdyby se v míčku Radmila umístila v první desítce a na překážkách se probojovala do finále B.

Čtveřice by ráda navázala na úspěšnou loňskou účast, kdy gymnastka Vendula Ivičičová získala zlato v soutěži družstev a šachista Lukáš Kuchynka již zmiňovanou stříbrnou medaili.