Dva a půl měsíce bez soutěžního zápasu museli vydržet hustopečští házenkáři. Příští neděli už se mohou znovu oddat emocím druholigového utkání. Během zimní přestávky však Legata rozhodně nezahálela.

„Pauzu jsme měli trochu kratší, protože se u nás hrál vánoční turnaj. 5. ledna už jsme opět začali trénovat. Věnovali jsme se zpočátku hlavně fyzické přípravě. Po Vánocích je to přeci jen potřeba,“ usmíval se trenér Antonín Jahoda, když vzpomínal na to, jak proháněl své svěřence v posilovně i v hale.

Na nová jména si zvykat nemusel. Během pauzy totiž nedošlo v kádru k jediné změně.Jahoda tak musí namíchat fungující mix ze zkušených bývalých extraligistů a nedávných dorostenců, kteří ochutnávají dospělou soutěž poprvé v kariéře.

„Mladíků je sedm. Jsou pořád mladí, ale doufejme, že se z nich něco vyklube. Oproti dorostu je to velký přechod. Jsme vděční, když se zapojí do mužstva. A za rok za dva z nich budou hráči,“ vysvětluje kouč Jahoda.

Legata bude na jaře pochopitelně stavět na oporách, které z klubu neodešly po překvapivém dvojitém sestupu. Bratři Semerádové, trenérův syn Marek Jahoda, Franěk, Mrkvica a Suchomel. To budou nejdůležitější články v bojích o postup do druhé nejvyšší soutěže.

Právě to je totiž hlavním cílem jediného házenkářského mužstva regionu. Po tvrdém dopadu do druhé ligy vsadili v Hustopečích na domácí hráče a tento model se prozatím vyplácí.

Hustopeče si po podzimních jedenácti kolech drží solidní tříbodový náskok na Velké Meziříčí. I to přispělo k tomu, že hráči Legaty strávili přípravnou fázi ve velké pohodě.

„Nějaké sebevědomí tam je, my ale musíme zůstávat na zemi. Máme totiž několik zraněných hráčů. Z toho mám trochu strach. Někteří se stihnou uzdravit, u jiných bude ta pauza delší,“ vysvětlil kouč, který má s trénováním v Hustopečích bohaté zkušenosti.

V současnosti v Hustopečích postrádají dokonce sedmičku hráčů. To je číslo, které už dokáže řádně narušit tréninkový proces.

Jahodovi bude chybět především Dostalík, který se zranil během podzimního zápasu s Ivančicemi a ještě dlouho bude laborovat s kolenem. Právě po pivotovi se zkušenostmi třeba i z islandské ligy bude v mistrácích nejvíce stýskat.

Během podzimní části stihla Legata nasbírat jedinou porážku. Lodivod Hustopečských ale respektuje velkou sílu soupeřů.

„Musíme doufat, že první místo udržíme. Nebezpečný bude zcela jistě Zlín společně s Velkým Meziříčím. Potom taky Maloměřice. Velké Meziříčí máme venku, takže to bude velice nebezpečné,“ uvědomuje si Jahoda.

První krok k postupu učiní házenkáři Legaty příští neděli v brněnských Bohunicích, sedmém týmu tabulky.

Trenér věří, že během domácích zápasů jeho mužstvo neopustí přízeň diváků, kteří si během dvou let v extralize vybudovali vynikající renomé.