Už kvalifikace naznačila, že budou velkobílovičtí jezdci mířit vysoko. V MX2 dojel první hostující jezdec Osička Teamu Jaulin Sullivan, na druhém a čtvrtém místě pak Petr Smitka a Marek Sukup. V silnější kubatuře MX3 byl první Jiří Čepelák před Florentem Richierem a čtvrtým Filipem Neugabauerem. V kubatuře do 85 ccm byl jedenáctý mladičký Šimon Jošt.

V MX2 se mohla stát mistrem ČR dvojice velkobílovických jezdců Sukup-Smitka nebo jejich největší konkurent Špičák. „Sukupa postihla v obou rozjížďkách problém s brýlemi, kdy mu je rozbil jezdec před ním kamenem. Přesto byl v cíli druhý. Smitka obě rozjížďky vyhrál a hostující Francouz Sullivan byl dvakrát třetí," vypočítávala členka velkobílovického týmu Martina Sukupová úspěchy.

Smitka tak celý šampionát vyhrál právě před Sukupem a jejich největším konkurentem Špičákem. Byl to povedený double.

Jediný Osičkův jezdec v kubatuře do 85 ccm Šimon Jošt si vedl v obou jízdách dobře. V obrovské konkurenci se dostal vždy do nejlepší desítky a výsledkem byla dvě devátá místa.

Vrcholem byla nejsilnější kategorie MX3 Open. „I v této kategorii nás zastupovali tři jezdci. Francouz Richier se ujal vedení hned v prvním kole a postupně se vzdaloval. Filip Neugebauer deset minut bojoval o druhé místo s Bartošem a souboj byl úspěšný. Jirka Čepelák jezdil skoro celou jízdu čtvrtý, asi pět kol před cílem se mu podařilo Bartoše zdolat a třetí místo bylo v cíli jeho," řekla Sukupová s tím, že Osička MX Team znovu obsadil všechny tři stupínky na bedně.

Druhá jízda byla předčasně ukončená pro špatnou viditelnost. V tu chvíli jezdil první divácký rodák Neugebauer před Francouzem Richierem, Bartošem a Čepelákem. To už však nic nezměnilo na tom, že francouzský jezdec v barvách velkobílovického týmu se stal s velkým náskokem vítězem letošního ročníku Inter MČR v kategorie MX3.