„Cílem volejbalistek Prahy je, tak jako vloni vítězství v první lize a postup do baráže o extraligu," věděl vedoucí Lokomotivy Ivan Rylich.

Pro domácí tým byla situace o to těžší, že si z minulého kola z Českých Budějovic místo bodů přivezl chřipkový virus. V průběhu týdne onemocněla většina hráček a manažer Lokomotivy žádal o přeložení utkání na jiný termín. Této žádosti však vedení soutěže nevyhovělo, a tak musel břeclavský tým k utkání nastoupit se značnou marodkou.

I přes všechny tyto potíže nastoupily Břeclavanky do utkání bojovně a byly vedoucímu týmu soutěže rovnocenným soupeřem.

Po prvním prohraném setu domácí ovládli druhou a třetí sadu a hostující tým zachraňoval utkání čtvrtým a zejména koncovkou pátého setu. „Úvod rozhodujícího dějství vyšel lépe nám a díky výbornému podání Šánové jsme vedli 4:0. Mírný náskok jsme si udrželi až do dramatické koncovky. V ní měly více síly hostující volejbalistky a vyhrály rozhodující set 15:12," podotkl Rylich.

I přes výhru nebyl střešovický trenér Novotný s výsledkem spokojený. Počítal s plným bodovým ziskem. Výsledek 3:2 přisoudil hostům dva body, Lokomotiva získala jeden.

Odvetné utkání bylo opět bojovné. Lokomotiva se musela však vypořádat s dalším oslabením. Vedení domácího týmu uvolnilo do konce sezóny kapitánku Lenku Fabikovičovou na hostování do slovenského extraligového týmu VTC Pezinok.

Na postu smečařky tak muselo nastoupit libero domácích Hana Moláková. Nové role se nezalekla a skvěle se prala s přesilou hostujících bloků. Šestice bojujících Břeclavanek dokázala hrou bez libera sebrat Střešovicím třetí set po výhře 25:15. Na další zvrat v utkání už síly Lokomotivě nezbyly, a tak si hostující tým za připsal tři body.

Lokomotiva Břeclav – Tatran Střešovice 2:3 (-14, 24, 20, –18, –12) a 1:3 (-21, –18, 15, –16)

Sestava Lokomotivy Břeclav: nahrávačka – Slobodová Lucia, univerzálka – Hunkařová Tereza, blokařky – Lucká Ivana a Rylichová Šárka, smečařky – Šánová Jana, Moláková Hana a Fabikovičová Lenka