Po úspěchu v Hraních na Moravě se vydali bojovat v sobotu s českými i zahraničními soupeři na mezinárodní Velkou cenu města Kroměříže.

V konkurenci téměř vou stovek závodníků z České republiky, Polska a Slovenska se dokázali opět někteří z nich probojovat na medailová místa. Za břeclavský oddíl zde bojovalo pět závodníků a jako minulý týden stanuli všichni na stupních vítězů. Až do finále došli ve svých věkových a váhových kategoriích Dagmar Kašubová, Miroslav Tržil, Tereza Pilátová a Aneta Straková.

Zlatou medaili za vítězství si však odnesla pouze Dagmar Kašubová. Zbylí tři judisté obsadili ve svých váhových kategoriích druhá místa. Medaili získal i poslední zástupce břeclavského oddílu David Šebestík, který ve své váze obsadil příčku bronzovou.

Barvy kostického oddílu hájilo šest mladých nadějí. Tentokráte se více dařilo hlavně jemnějšímu pohlaví. Přes náročné a vyčerpávající boje se pomalu prokousávala až do finále Monika Tučková. Zde se utkala s vyspělou a technicky zdatnější závodnicí z Jihlavy, pro kterou se stal finálový souboj úspěšnější. Šťastná Tučková tak obsadila krásné druhé místo. Stejného umístění dosáhla i Denisa Petrášová v kategorii do 57 kg.

V kategorii starších žáků nad 73 kg vystoupil na stupně vítězů i Lukáš Svobodník, který v této kategorii obsadil třetí místo. V této kategorii zápasil taky Martin Holobrádek. Po dvou vítězných zápasech obsadil konečné čtvrté místo. Již ve vyřazovacích bojích skončili Jan Rabušic a Jiří Trubač.

VĚRA KRÁSNÁ