„Podle mého jsme při celém mistrovství hráli slušný fotbal a ostudu jsme určitě neudělali," prohlásil útočník, který hraje malý fotbal za Boskovice a velký za třetiligový MSK Břeclav. Tam ovšem působí jako záložník.

Co rozhodlo o porážce s Brazílií?

Hlavně naše velká únava. Po zápase s domácí Amerikou jsme hned nasedli do letadla a asi dvanáct hodin jsme byli na cestě, takže na Brazilce jsme šli takřka beze spánku. Pak samozřejmě také rozhodla velká technická vyspělost všech brazilských hráčů. To je nesporné.

Má vyřazení trpkou příchuť, nebo víc nešlo dělat?

Každé vypadnutí ve vyřazovací části vždy bolí, nicméně jako mužstvo si můžeme říct, že jsme na hřišti nechali všechno a pro postup udělali maximum, co bylo v našich silách.

Ukázali Brazilci technickou kvalitu, jako předvádí ve velkém fotbale?

Říká se, že v Brazílii umí hrát fotbal snad každý a měli jsme tu možnost se o tom přesvědčit na vlastní kůži.Všichni její hráči byli technicky nadstandardně vybavení, je na nich vidět, jak se fotbalem baví a jak si jej užívají. Byl pro mě velký zážitek střetnout se s jejich reprezentací.

Jak hodnotíte celkové vystoupení týmu na mistrovství světa?

Opět se vytvořila skvělá parta, která táhla za jeden provaz, jeden bojoval za druhého a myslím si, že to bylo na hřišti vidět. Podle mého jsme při celém mistrovství hráli slušný fotbal a ostudu jsme určitě neudělali.

Jaký nejlepší či nejhorší zážitek si ze šampionátu vezete?

Zážitky mám jen pozitivní, nejvíc mě nadchla divácká návštěvnost v hledišti, třeba zápas proti domácím Spojeným státům se pro mě stane nezapomenutelným zážitkem. Dále pak nadšení diváků pro malý fotbal, po každém zápase jsme rozdali moc podpisů a udělali spoustu fotek s místními fanoušky.

Představuje malý fotbal v USA jiný svět v porovnání s Evropou?

Nedá se s Evropou vůbec srovnávat, ať už pravidly, zázemím všech stadionů a hlavně diváckým zájmem. Ten je obrovský.

Jde o hodně jiný sport kvůli odlišným pravidlům?

Díky pravidlům jde vážně o zcela jiný sport, zajímala by mě konfrontace s jihoamerickými týmy podle evropských pravidel, ale už chápu, proč je v Americe tento sport tak populární. Hra se nezastavuje, padá spousta branek a na hřišti se pořád něco děje.

Jak divácky populární je malý fotbal v Americe?

Populární je velmi, na zápasy domácího výběru chodí kolem čtyř tisíc lidí, zpívají, tancují, zápasy se hraji v krásných arénách a diváci jsou do hry zapálení. Nakonec diváci dovedli domácí tým k celkovému vítězství.

Kam jste se stihli podívat kromě letišť a arén?

Stihli jsme hned na úvod prohlídku úžasného Las Vegas, a postupně jsme navštívili Ontario, San Diego, Detroit, Chicago a poslední den jsme strávili v Los Angeles. V San Diegu jsme se stihli vykoupat v Pacifiku. Nějaké suvenýry si domů samozřejmě vezeme. Jen na cestě zpátky jsme strávili půl dne v Amsterodamu. Kvůli odloženému letu.